بنادر تجاری انگلستان .. راهنمای کامل شما 2023

بنادر تجاری انگلستان مهمترین بنادر جهان هستند. آنها در شهرهای بزرگ قرار دارند و برای واردات و صادرات کالا استفاده می شوند.

بنادر تجاری بریتانیا تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد بریتانیا دارند، زیرا درآمد زیادی برای این کشور ایجاد می کنند. به همین دلیل مهم است که آنها را رقابتی و کارآمد نگه دارید تا بتوانند به ارائه خدمات خوب برای مشتریان خود ادامه دهند.

بنادر تجاری

بنادر تجاری انگلستان

بنادر تجاری در بریتانیا؛ بریتانیا تاریخ طولانی و درخشان دریایی دارد. بنادر تجاری بریتانیا در کانون توجه و توجه این کشور قرار دارند و همین امر باعث شده است تا به دنبال توافقات تجاری جدید به ویژه پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باشد، زیرا ارزش بنادر در حال حاضر 57 میلیارد دلار برای اقتصاد انگلیس است. مهم ترین بنادر تجاری به شرح زیر است:

بندر لندن

بندر لندن در جنوب شرقی انگلستان و در 80 کیلومتری دریای شمال، 100 کیلومتری شمال شرقی ساوتهمپتون و 75 کیلومتری شمال کانال مانش واقع شده است. همچنین در بیش از 220 کیلومتری شمال بندر لو هاور، دومین بندر شلوغ فرانسه قرار دارد. بندر لندن همچنین مرکز سیاسی، فرهنگی، مالی و صنعتی این کشور و امپراتوری سابق بریتانیا است. در نتیجه، به یکی از بزرگترین بنادر تجاری در بریتانیا تبدیل شد.

از دوران ساکسون، بندر لندن بخش مهمی از اقتصاد شهر بوده است. از آنجایی که شهر لندن یکی از سه رکن اقتصاد جهانی است (به همراه نیویورک و توکیو)، یک مرکز جهانی برای تجارت و تجارت بین المللی است. طبق گزارش PwC، بندر لندن در سال 2005 ششمین اقتصاد بزرگ جهان و دومین اقتصاد بزرگ در اروپا بود.

اقتصاد بندر لندن به شدت به صنعت مالی خود متکی است، به طوری که بیش از نیمی از شرکت ها در بریتانیا و بیش از 100 شرکت از 500 شرکت بزرگ در اروپا دارای دفتر مرکزی در مرکز لندن هستند و خدمات، علم و تحقیقات در حال تبدیل شدن به آن هستند. اهمیت فزاینده ای در اقتصاد شهر دارد.

گردشگری بخش اصلی بندر لندن است که تقریباً 350000 کارگر تمام وقت را استخدام می کند و سالانه بیش از 15.6 میلیون گردشگر خارجی را جذب می کند. علاوه بر این، بندر لندن سالانه 12.5 هزار کشتی تجاری و بیش از 53 میلیون تن بار را جابجا می کند.

محصولات جنگلی، نفت، نفت، وسایل نقلیه، شکر، غلات، روغن ها، چربی های خوراکی، خوراک دام، فولاد و سایر مواد معدنی، کودها، مواد شیمیایی، سیمان، مواد معدنی و ضایعات ظروف همه نمونه هایی هستند.

Similar Posts