|

خانواده سلطنتی بریتانیا … راهنمای کامل شما 2023

خانواده سلطنتی بریتانیا از جمله موضوعات مهمی است که مردم جهان هر روز با آن صحبت می کنند و همچنین مخفف نماد بسیار مهمی برای مردم انگلیس است.

در مقاله خانواده سلطنتی بریتانیا در اینجا، اطلاعات جامع و در عین حال مختصری در مورد خانواده سلطنتی بریتانیا ارائه کرده ایم.

خانواده سلطنتی بریتانیا

درباره خانواده سلطنتی بریتانیا

خانواده سلطنتی بریتانیا قدیمی ترین و شناخته شده ترین سلطنت در جهان است. پادشاه کنونی، پادشاه چارلز سوم است که در 8 سپتامبر 2022 پس از مرگ مادرش، ملکه الیزابت دوم، که از سال 1952 بر تخت نشسته است، بر تخت سلطنت نشست.

تاریخچه خانواده سلطنتی بریتانیا را می توان به زمان سلطنت پادشاه آلفرد کبیر در قرن نهم ردیابی کرد. در طول قرن ها، سلطنت تکامل یافته و با شرایط متغیر سیاسی و اجتماعی سازگار شده است، اما همیشه یک نهاد مرکزی در بریتانیا باقی مانده است.

خانواده سلطنتی بریتانیا یک سلطنت مشروطه است، به این معنی که در حالی که پادشاه نقش تشریفاتی دارد، دولت توسط مقامات منتخب اداره می شود. پادشاه همچنین رئیس کلیسای انگلستان و نیروهای مسلح است و به عنوان نماد وحدت ملی عمل می کند.

خانواده سلطنتی بریتانیا

تاریخچه خانواده سلطنتی بریتانیا

شجره نامه سلطنتی بریتانیا در طول تاریخ خود با چالش ها و بحث های متعددی روبرو بوده است. در قرن هفدهم، پادشاه چارلز اول توسط پارلمان در طول جنگ داخلی انگلیس اعدام شد و سلطنت برای مدت کوتاهی لغو شد. در سال 1660 در زمان پادشاه چارلز دوم بازسازی شد، اما قدرت سلطنت به شدت کاهش یافت.

در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، سلطنت با چالش های بیشتری روبرو شد. ملکه ویکتوریا که از 1837 تا 1901 سلطنت کرد، پادشاهی محبوب و با نفوذ بود، اما جانشین او، پادشاه ادوارد هفتم، چندان مورد توجه قرار نگرفت. در طول جنگ جهانی اول، سلطنت به دلیل زیاده‌روی و عدم حمایت از تلاش‌های جنگی مورد انتقاد قرار گرفت.

Similar Posts