Commercial-ports-in-the-UK
|

Birleşik Krallık’taki ticari limanlar .. Tam rehber 2023

Birleşik Krallık’ın denizcilik tarihi geniş ve ünlüdür. Birleşik Krallık’ın ticari limanları ülkenin dikkatini çekti ve özellikle İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çekilmesinin ardından yeni ticaret anlaşmaları aramaya sevk etti, çünkü limanlar zaten Birleşik Krallık ekonomisine 57 milyar dolar değerinde.

Birleşik Krallık’ın uzun bir ticaret geçmişi vardır ve dünyanın en önemli limanlarından bazılarına sahibiz. Bu limanlar sadece ticaret için değil, aynı zamanda seyahat için de vardır.

İngiltere’deki en önemli ticari limanlar

Londra Limanı

Londra Limanı, İngiltere’nin güneydoğusunda, Kuzey Denizi’nden 80 kilometre, Southampton limanının yaklaşık 100 kilometre kuzeydoğusunda ve İngiliz Kanalı’nın 75 kilometre kuzeyinde Thames Nehri’ni çevreliyor. Ayrıca, Fransa’nın en işlek ikinci limanı olan Le Havre limanının 220 kilometre kuzeyinde yer almaktadır.

– Londra Limanı dünyanın en işlek limanlarından biridir. Avrupa’daki diğer tüm limanlardan daha fazla yük elleçliyor ve dünyanın en işlek limanlarından biri. Aynı zamanda, orijinli birçok gemi seyahati ile önemli bir turistik cazibe merkezidir.

Londra Limanı, ülkenin ve eski İngiliz İmparatorluğunun siyasi, kültürel, finansal ve endüstriyel merkezidir.

Sakson döneminden beri, Londra Limanı şehrin ekonomisinin önemli bir parçası olmuştur. PwC, Londra Limanı’nın dünyanın en büyük altıncı ekonomisine ve ikinci en büyük ekonomisine sahip olduğunu tahmin ediyor. Avrupa’da 2005.

Londra Limanı’nın ekonomisi, İngiltere’deki şirketlerin yarısından fazlasının ve Avrupa’daki en büyük 500 şirketin 100’den fazlasının genel merkezlerinin Londra’nın merkezinde olması ve hizmetler, bilim ve araştırmaların giderek daha fazla hale gelmesiyle finans endüstrisine büyük ölçüde bağımlıdır. şehrin ekonomisinde önemlidir.

Turizm, yaklaşık 350.000 tam zamanlı çalışanı ile Londra Limanı için önemli bir sektördür ve Londra Limanı, yılda 15.6 milyondan fazla yabancı turist çekmektedir.

Bugün, Londra Limanı, orman ürünleri, petrol ve petrol, taşıtlar, şeker, tahıllar, yağlar, yemeklik yağlar, hayvan yemi, çelik, diğer mineraller ve gübreler dahil olmak üzere yılda 12,5 bin ticaret gemisi ve 53 milyon tondan fazla kargoyu elleçliyor. , ve kimyasallar, çimento, mineraller ve konteyner atıkları.

Londra Limanı, 45 milyon tonu ithalat ve 8,8 milyon tonu ihracat olmak üzere yıllık 53,8 milyon ton kargo elleçliyor. Konteynerlerde paketlenen mallar, 948 bin konteyner ithalat ve 756 konteyner ihracat arasında dağıtılan toplam 1704 konteyner içeriyordu.

Londra Limanı’ndaki sevkiyat hacmi 19,3 milyon ton ham petrol ve petrol ürünleri taşıması, 14,6 milyon ton konteyner ve treyler, 2,5 milyon ton kömür, 2 milyon ton orman ürünü, 1,5 milyon ton maden, bir milyon tondur. ton tahıl ve 5 milyon ton diğer kamyon.

Immingham Limanı

Immingham, İngiltere’nin güneydoğu kıyısında, kuzeydoğu Lincolnshire’daki Humber Estuary’nin güney kıyısında bir limandır. Felixstow limanının yaklaşık 220 kilometre kuzeybatısında ve Londra’nın yaklaşık 240 kilometre kuzeyindedir. Immingham Limanı, Birleşik Krallık’taki en işlek limanlardan biridir.

Liman MS 1906’da açıldı ve kimya ve petrol endüstrileri, 1950’lerde Humber Nehri kıyıları boyunca gelişti ve 20 yıllık ekonomik ve demografik patlama ve bina inşasını beraberinde getirdi.

Similar Posts