Cambridge
| | |

Cambridge’de Toplu Taşıma Otobüsler, Taksiler, Raylı sistem ve daha fazlası 2023

Cambridge’de toplu taşıma, şehirdeki günlük yaşamın önemli bir parçasıdır. Sakinlerin şehirde dolaşmasını ve diğer şehirlere bağlanmasını mümkün kıldığından.

Cambridge, büyüklüğüne rağmen hem yerel halk hem de turistler için sunabileceği çok şey var. Hâlâ genişlemekte olan ve yenilik, bilim ve bilgiye dayalı girişimler için yıldız bir üne sahip gelişen bir metropoldür.

Cambridge şehri hakkında

Dünyanın en eski ve en seçkin üniversitelerinden biri, tarihi bir şehir olan Cambridge’de bulunmaktadır. Günlük hayatın büyük bir kısmı Cambridge Üniversitesi ve onun 31 farklı kolejine odaklanmış olsa da, bu şehirde akademi ve araştırmadan çok daha fazlası var.

Şehir, sizi bir milyar yıl öncesine götürecek etkileyici emanetler, fosiller ve antika koleksiyonlarına sahip muhteşem müzeler içerir.

Ardından, enfes İngiliz mimarisini sergileyen geniş parklar, çok sayıda ünlü kütüphane ve tarihi yapılar var.

River Cam, günü kayık oynayarak veya piknik yaparak geçirmek için harika bir yerdir. Aydınlık bir öğleden sonra Cambridge Üniversitesi Botanik Bahçesi’ni ziyaret edin, Castle Hill’de gün batımının büyüsüne kapılın ya da yemyeşil çayırlarda otlayan inekleri izleyin.

Acıktıysanız, Trumpington Street’in ünlü Chelsea Buns’ında kendinizi şımartın veya nefis et ve sebze lezzetleriyle yüzünüzü doyurun.

Cambridge’e ister iş ister eğlence için gelmiş olun, yılın hangi zamanında ziyaret ederseniz edin, Cambridge seyahatinizi unutulmaz kılmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Cambridge’deki otobüsler

Bir otobüs, Cambridge’de pratik bir ulaşım aracıdır çünkü uygun fiyatlıdır ve düzenli olarak mevcuttur. Ağırlıklı olarak şehir merkezinde duran çok sayıda otobüs seferleri gün boyunca şehir içinde çalışıyor.

Cambridge’de, beş Park Et ve Devam Et konumunu birbirine bağlayan güzergahlar dahil olmak üzere çeşitli otobüs hizmetleri mevcuttur. Ancak İngiltere’deki en büyük otobüs şirketlerinden biri olan Stagecoach, Cambridge’deki otobüslerin çoğunu işletiyor.

Cambridge Kılavuzlu Otobüs Yolu

Cambridgeshire İlçe Meclisi tarafından işletilen yenilikçi bir ulaşım bağlantısı olan ve bazen “Otobüs Yolu” olarak da bilinen Cambridgeshire Rehberli Otobüs Yolu sayesinde, Cambridge’i dolaşmak için otobüs kullanmak hızlı ve akıllıca bir seçimdir.

Similar Posts