ourist places in Manchester
|

20 najlepszych miejsc turystycznych w Manchesterze

Manchester, znany jako gospodarcze i kulturalne centrum Lancashire, jest znanym ośrodkiem sztuki, mediów i szkolnictwa wyższego. Wraz z Salford i ośmioma innymi miastami tworzy hrabstwo Greater Manchester, które obecnie liczy trzy miliony mieszkańców.

Manchester, podobnie jak Liverpool, doświadczył niezwykłego ożywienia dzięki inicjatywom takim jak przebudowa Castlefield, która obejmuje liczne kanały i kompleks muzealny położony przy Liverpool Road.

Lista najlepszych miejsc turystycznych w Manchester

1. Kanały Castlefield

Castlefield, sklasyfikowany jako Miejski Park Dziedzictwa, jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Manchesteru. Spacerując wśród pięknie odrestaurowanych wiktoriańskich rezydencji wzdłuż historycznych kanałów lub obserwując zrekonstruowany rzymski zamek, bez wątpienia będziesz zdumiony.

Nie przegap kanału Bridgewater, który został utworzony w 1761 roku w celu transportu węgla z kopalni Worsley do Manchesteru.

Wiele magazynów znajdujących się nad kanałem zostało odnowionych i przekształconych w powierzchnie biurowe, sklepy detaliczne, hotele i lokale gastronomiczne.

Głównymi atrakcjami Manchesteru są również Castlefield Art Gallery, gdzie wystawiana jest sztuka współczesna, oraz Bridgewater Hall, który jest domem dla orkiestry Hallé i prezentuje wyjątkowe występy.

2. Muzeum Nauki i Przemysłu

“Muzeum Nauki i Przemysłu” w Manchesterze jest popularnym miejscem turystycznym zlokalizowanym na najstarszej stacji kolejowej. Znajduje się w nim Power Hall, gdzie odwiedzający mogą zobaczyć maszyny napędzane wodą i parą z czasów świetności przemysłu tekstylnego, a także historyczne samochody wyprodukowane w Manchesterze, w tym rzadki Rolls-Royce z 1904 roku. Muzeum posiada łącznie 12 sal wystawowych.

Galeria Powietrza i Przestrzeni Kosmicznej to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia, w którym prezentowane są różne historyczne samoloty. Jednym z godnych uwagi eksponatów jest replika “Triplane 1”, stworzonego przez “AV Roe”, który był pierwszym udanym brytyjskim samolotem.

3. Imperialne Muzeum Wojny Północ

Jeśli interesujesz się historią wojenną, zdecydowanie powinieneś odwiedzić to muzeum. Po raz pierwszy otworzył swoje podwoje w 2002 roku i mieści bogatą kolekcję samolotów i sprzętu wojskowego.

Muzeum oferuje pokazy audiowizualne, które dostarczają informacji o historii każdego eksponatu muzealnego i znaczeniu działań wojennych w kształtowaniu ludzkiej cywilizacji.

4. Katedra w Manchesterze

Katedra w Manchesterze to zabytkowy kościół położony nad rzeką Irwell. Pierwotnie zbudowany w XV wieku, został później wyznaczony jako katedra w XIX wieku.

5. Muzeum w Manchesterze

Manchester Museum to renomowane muzeum uniwersyteckie i największe tego typu muzeum w Wielkiej Brytanii. Jest bardzo popularny wśród turystów i prezentuje eksponaty na różne tematy, w tym historię naturalną, archeologię i antropologię. Muzeum ma bogatą historię sięgającą 1821 roku i szczyci się kolekcją około 4,5 miliona obiektów z całego świata.

Similar Posts