Durham Üniversitesi… Tam Kapsamlı Rehberiniz 2023

İngiltere’nin pitoresk Durham şehrinde bulunan Durham Üniversitesi, yüksek öğrenim, araştırma ve yenilik için dünyaca ünlü bir kurumdur. 1832’de kurulan İngiltere’deki en eski üniversitelerden biridir ve sürekli olarak dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Bu blog gönderisinde, Durham Üniversitesi’ni çalışmak ve yol boyunca bazı gizli mücevherlerini keşfetmek için bu kadar benzersiz ve özel bir yer yapan şeyin ne olduğunu daha derinlemesine inceleyeceğiz. İster Durham’da okumak isteyen bir öğrenci adayı olun, ister bu üniversiteyi neyin bu kadar özel kıldığını merak edin, okumaya devam edin!

Durham Üniversitesi’ne Giriş

Dünyaca ünlü bir eğitim ve araştırma merkezi olan Durham Üniversitesi’ne hoş geldiniz. Okumaya devam ettikçe zengin tarih, akademik programlar, burslar ve öğrenci deneyimi hakkında bilgi edineceksiniz. 1832’de kurulan üniversite, 1837’de Kraliyet Beyannamesi alarak İngiltere’nin en eski üçüncü üniversitesi oldu.

İngiltere’nin Kuzey Doğusundaki güzel ve tarihi Durham şehrinde bulunan üniversite, dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için dönüştürücü bir öğrenme deneyimi sağlamayı taahhüt eder. Araştırma ve geliştirmeye öncelik vererek Birleşik Krallık’ta ve dünya çapında sürekli olarak en iyi üniversitelerden biri olmalarını sağlarlar. Akademik yolculuğunuz için en iyi kararı vermeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sağlamaktan heyecan duyuyorlar.

Durham Üniversitesi Tarihi

Şimdi Durham Üniversitesi’nin zengin tarihini inceleyelim. Daha önce de belirtildiği gibi, üniversite 1832’de Piskopos Van Mildert ve Dekan ve Katedral Bölümü tarafından kurulmuştur. Orijinal üniversite, 1852’de birleşen Durham University College ve Newcastle College of Medicine’den oluşuyordu. Üniversite, 1836’da güzel Durham Kalesi’ni evi olarak alarak itibarını ve boyutunu büyüttü.

Zamanla, 1968’de Sosyal Bilimler fakültesi ve iki yıl sonra Hukuk fakültesi olmak üzere yeni fakülteler kuruldu. Bugün Durham Üniversitesi, Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerden biridir ve araştırma ağırlıklı üniversitelerden oluşan Russell Group’un gururlu bir üyesidir. Tarih bölümü, mükemmel öğretim ve araştırma konusunda güçlü bir üne sahiptir. Durham Üniversitesi’nde bir öğrenci olarak, uzun ve prestijli bir akademik mükemmellik geleneğinin parçası olacaksınız.

Durham Üniversitesi

Neden Durham Üniversitesi

Neden Durham Üniversitesi’ni seçmelisiniz? Bu istisnai kurumu düşünmek için sayısız neden var. Öğretim ve araştırma mükemmelliği konusunda dünya çapında tanınan bir üne sahip olan Durham Üniversitesi, İngiltere’nin Kuzey Doğusunda benzersiz ve tarihi bir ortamda yer alan olağanüstü insanlardan oluşan bir üniversite topluluğudur. Mevcut akademik programlar, farklı fakültelerde sunulan çok çeşitli kurslarla birinci sınıftır. Ek olarak, Durham University’deki öğrenci deneyimi benzersizdir ve ders dışı etkinliklere, kulüplere ve topluluklara katılmak için sonsuz fırsatlar sunar.

Uluslararası öğrenciler, özel bir Uluslararası Çalışma Merkezi ve destek hizmetleri ile bu sıcak ve çeşitli toplulukta kendilerini evlerinde hissedecekler. Tony Blair ve Tim Berners-Lee gibi önemli isimler de dahil olmak üzere ünlü mezunların listesi etkileyici. Her şeyden önce, mezunlara dünyada bir fark yaratacak beceri, bilgi ve iletişim ağı sağlayan Durham Üniversitesi derecesinin etkisi tartışılmaz.

Durham University’yi seçerken, akademik mükemmelliğe, kişisel gelişime ve sosyal sorumluluğa değer veren bir topluluğa katılmayı seçiyorsunuz.

Durham Üniversitesi Sıralaması ve İtibarı

Durham Üniversitesi’nin sıralamasını ve itibarını merak ediyor olabilirsiniz ve biz size onun hem ulusal hem de uluslararası düzeyde saygın olduğunu söylemek için buradayız. Aslında, Durham Üniversitesi sürekli olarak Birleşik Krallık’taki en iyi 10 üniversite arasında yer alır ve prestijli İngiliz araştırma üniversiteleri Russell Group’un bir üyesidir.

İtibarı iki yüzyılı aşkın bir süredir inşa edilmiştir ve 2023 QS Dünya Üniversite Sıralamasında 92. ve En İyi Küresel Üniversitelerde 277. sırada yer alması da dahil olmak üzere sayısız sıralamasında yansıtılmaktadır. Üniversite ayrıca Complete University Guide 2022, The Guardian University Guide 2023 ve New College Guide of 108 Excellent English Colleges tarafından da tanınmıştır. Böylesine olağanüstü bir itibarla, akademik arayışlarınız için Durham Üniversitesi’ni seçmekten emin olabilirsiniz.

Durham Üniversitesi Kursları

Durham University’de, akademik programlar söz konusu olduğunda seçim yapmakta zorlanacaksınız. Aralarından seçim yapabileceğiniz 300’den fazla lisans ve yüksek lisans dersi ile kişisel ilgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerinize uygun bir ders bulmanız garantidir. Durham Üniversitesi’ndeki akademik personel öğretim görevlisinden daha fazlasıdır. Verdikleri kurslara bilgi veren ve ilham veren çığır açan araştırmalar yürütürler.

İster QTS statüsüne sahip bir Eğitim Lisans derecesi almayı seçin, ister daha geniş Eğitim Çalışmaları derecesini seçin, Durham Üniversitesi’ndeki akademik programlar, seçtiğiniz alanda başarılı olmanız için sizi zorlamak ve güçlendirmek için tasarlanmıştır.

Durham Üniversitesi’nde seçebileceğiniz bölümlerden bazı örnekleri görmek için aşağıdaki tabloya bakın.

DepartmanFakülte
AntropolojiSosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi
ArkeolojiSosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi
BiyobilimlerBilim Fakültesi
İş okuluDurham Üniversitesi İşletme Fakültesi
KimyaBilim Fakültesi
Klasikler ve Antik TarihSanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
Birleşik BaşarılarEdebiyat ve Beşeri Bilimler Fakültesi veya Sosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi
Bilgisayar BilimiBilim Fakültesi
yer BilimleriBilim Fakültesi
ekonomiSosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi
EğitimSosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi
MühendislikBilim Fakültesi
İngilizce ÇalışmalarıSanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
CoğrafyaSosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi
Hükümet ve Uluslararası İlişkilerSosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi
TarihSanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
KanunSosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi
Matematiksel BilimlerBilim Fakültesi
Modern Diller ve KültürlerSanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
MüzikSanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
FelsefeSanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
FizikBilim Fakültesi
PsikolojiSosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi
İlahiyat ve DinSanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
Durham Üniversitesi

Ayrıca, Birleşik Krallık’ta okumak isteyen uluslararası öğrenciler, Üniversitenin Durham Üniversitesi Uluslararası Çalışma Merkezi’ndeki hazırlık kurslarından yararlanabilirler. Hangi akademik programı seçerseniz seçin, Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversitelerinden birinden birinci sınıf bir eğitim alacağınız garantidir.

Similar Posts