Festivals-UK-calendar

Festivaller İngiltere takvimi .. Eğlence rehberiniz 2023

Birleşik Krallık’ta katılmak için bir etkinlik arıyorsanız, yıl boyunca gerçekleşen birçok festivalden birini ziyaret etmeyi düşünmelisiniz. İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’nın her yerinde festivaller var.

Birleşik Krallık, Alice’s Day ve The Queen’s Birthday Tropping the Color gibi dünyanın en iyi müzik festivallerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Mart

 • Aziz David Günü  , Galler’in her yerinde
  1 Mart ,  Galler’in koruyucu azizi olarak
  bilinir  ve şehrin sunduğu her şey bu gün kutlanır. Sokaklarda kırmızı ejderhalarla süslü Galler bayrakları, nergis alayları, pırasa ve Aziz David bayraklarıyla benzersiz bir ortam sizi bekliyor. Şenlikli St David Günü alayı genellikle başkent Cardiff’te yapılır. 
 • Glasgow Film Festivali  , Glasgow, İskoçya
  2 – 13 Mart
  Gişe rekorları kıran filmlerden sanat filmlerine kadar her türden yeni yerel ve uluslararası filmin gösterimlerini içeren 350’den fazla etkinliğe ev sahipliği yapan Birleşik Krallık’ın en hızlı büyüyen ve üçüncü en büyük film festivali. Ve klasiklerden çok popüler olanlara kadar.
 • Glasgow Uluslararası Komedi Film Festivali  , Glasgow, İskoçya 
  Tarihler daha sonra teyit edilecek 
  Bu komedi etkinliği, türünün Avrupa’daki en büyük festivalidir ve genellikle en ünlü komedyenlerden oluşan bir grubu ve dünyanın her yerinden gelen seçkin bir yükselen yetenekler grubunu bir araya getirir. İngiltere ve yurtdışında en iyi şovlarını destinasyonlarda sunmak için Çeşitli şehrin her yerine dağılmış. 
  2022 için etkinlik detayları daha sonra onaylanacak. 
 • Cheltenham Festivali  , Gloucestershire, Güney Batı İngiltere 
  15-18 Mart
  Ulusal Avcılık Yarışı olarak bilinen engelli parkur, bu yarış sırasında sunulan ödüllerin değerinin ödüllerin değerini aştığı büyüleyici Regency tarzı Cheltenham kasabasının yakınında yapılır. Büyük Millet sırasında teklif edildi. İlk yarışın başlaması için bant kesilir kesilmez tribünlerden tezahüratlar yükseliyor ve Cuma günü Altın Kupa ödül törenleri ile doruk noktasına ulaşana kadar heyecan artarak devam ediyor ve yarışın en heyecanlı anlarından biri haline geliyor. tüm zamanların önemli atlama olayları. 
 • Aziz Patrick Günü  , Kuzey İrlanda ve Britanya’nın bazı bölgeleri 
  17 Mart  İrlanda’nın koruyucu azizi olan
  Aziz Patrick Bayramı, Kuzey İrlanda ve Britanya’da festivaller, şenlik alayları, karnavallar ve konserler dahil olmak üzere eski gelenekleri canlandırarak, genellikle bir şenlik alayı ile kutlanır. Londrada. Cardiff Yarı Maratonu
 • Cardiff, Güney Galler 
  27 Mart 
  Koşucuları, Cardiff Barajını geçip Cardiff Körfezi’nde yarışmadan önce, Cardiff Kalesi’nden Millennium Stadyumu ve Penarth Marina’dan, çarpıcı manzaralar ve görkemli tarihi binalarla dolu Cardiff Şehir Merkezi’nin ikonik noktalarında yarışıyor. . , son durak olarak Cardiff’teki Belediye Binası’na. 

Nisan

 • Oxford ve Cambridge arasında Gemini Regatta  , Londra, İngiltere 
  Tarih daha sonra onaylanacak 
  İlk olarak 1829’da başlatılan yarış, dünyanın en eski spor etkinliklerinden biridir. Bu eşsiz spor etkinliğinde, Güney Londra’daki Putney ve Mortlake arasındaki Tideway kıyılarında izlenirken, iki güçlü atlet takımı birbirine karşı yarışıyor. 
 • Büyük  Millet Meclisi Aintree Hipodromu, Liverpool, NW İngiltere 
  7-9 Nisan 
  Dünyanın en ünlü at yarışlarından biri olan yarışmacılar, Grand National Hipodromu’nun 30’dan fazla çit ve dört buçuk mil boyunca uzanan iki pistine ayrıldı. Bu etkinlik, 8 Nisan’a denk gelen Dünya Kadınlar Günü’nün moda severlerin renkli bir atmosferde kutlanmasıyla aynı zamana denk geliyor.
 •  İskoçya’da  Yayla Oyunları
  Tarihler her yıl teyit edilecek  İskoçya’da Yaylalarda
  yaklaşık 100 oyun ve toplantı içeren bir festival var. Flüt çalmayı, spor etkinliklerini ve tepe dansını içerir. 
 •  İngiltere’de  Aziz George Günü
  23 Nisan 
  İngiltere, koruyucu azizi Aziz George’un bayramını,  festivallerden “ejderha avı” oyunlarına ve ortaçağdan ilham alan ziyafetlere kadar çeşitli etkinliklerle kutluyor. 
 • Cheltenham Caz Festivali  , Gloucestershire, Güney Batı İngiltere 
  27 Nisan – 2 Mayıs 
  Cheltenham Caz Festivali, her yıl Cheltenham’da uluslararası üne sahip sanatçılar ve dünyanın dört bir yanından caz hayranları tarafından bir araya getirilen yaz sezonunun başlangıcını işaret ediyor. 
 • Camp Good Life Festivali  , Flintshire, Kuzey Galler
  29 Nisan – 1 Mayıs 
  Good Live Festivali, müzik, kitap, yemek ve açık hava deneyimlerinin en iyilerini bir araya getiren Ceres Matthews, Steve Abbott (Abu), Charlie ve Carolyn Gladstone’un buluşudur. . Bahar Şenliği, İyi Yaşam Kampı, tüm aile için bir eğlence ve keşif yolculuğudur. Yaz Kampı Festivali (Horden Kalesi’nin duvarlarla çevrili bahçesinde), Camp Good Life Sonbahar ve Camp Glen Day, tümü 2022’de gerçekleşecek. 
 • Liverpool Sound City Festivali  , Liverpool, Kuzey Batı İngiltere 
  Tarihler daha sonra onaylanacak
  Liverpool Sound City Dünya Festivali, hafta sonu endüstri konferansı ile yıllık bir müzik festivalidir. Etkinlik uluslararası yıldızları, yerel sanatçıları ve endüstri isimlerini ağırlıyor. Festival, Ed Sheeran, Alt J ve Calvin Harris de dahil olmak üzere birçok erken aşama yıldızı için bir sahne görevi gördü. 

Similar Posts