İngiltere ticaret limanları .. Tam Kılavuzunuz 2023

İngiltere ticaret limanları dünyanın en önemli limanlarıdır. Büyük şehirlerde bulunurlar ve malları ithal etmek ve ihraç etmek için kullanılırlar.

İngiltere ticaret limanları, ülke için çok fazla gelir ürettikleri için İngiltere ekonomisi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, müşterilerine iyi hizmet sunmaya devam edebilmeleri için onları rekabetçi ve verimli tutmak önemlidir.

ticaret limanları

Ticaret limanları İngiltere

Birleşik Krallık’taki ticari limanlar; Birleşik Krallık uzun ve şanlı bir denizcilik tarihine sahiptir. İngiltere’nin ticari limanları ülkenin odak noktası ve dikkati, bu da onu yeni ticaret anlaşmaları aramaya yöneltti, özellikle İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkmasından sonra, limanlar zaten İngiltere ekonomisine 57 milyar dolar değerinde olduğu için. Aşağıdakiler en önemli ticari limanlardır:

Londra Limanı

Londra Limanı, güneydoğu İngiltere’de, Kuzey Denizi’ne 80 kilometre, Southampton’ın 100 kilometre kuzeydoğusunda ve İngiliz Kanalı’nın 75 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Aynı zamanda Fransa’nın en yoğun ikinci limanı olan Le Havre limanının 220 kilometre kuzeyindedir. Londra Limanı aynı zamanda ülkenin ve eski İngiliz İmparatorluğu’nun siyasi, kültürel, finansal ve endüstriyel merkezidir. Sonuç olarak, Birleşik Krallık’taki en büyük ticaret limanlarından biri haline geldi.

Sakson döneminden beri, Londra Limanı şehrin ekonomisinin önemli bir parçası olmuştur. Londra Şehri, küresel ekonominin üç sütunundan biri olduğu için (New York ve Tokyo ile birlikte), uluslararası ticaret ve ticaret için küresel bir merkezdir. PwC’ye göre, Londra Limanı 2005 yılında dünyanın en büyük altıncı, Avrupa’nın ise en büyük ikinci ekonomisine sahipti.

Londra Limanı’nın ekonomisi büyük ölçüde finans endüstrisine bağlıdır; Birleşik Krallık’taki şirketlerin yarısından fazlası ve Avrupa’daki en büyük 500 şirketin 100’den fazlası Londra’nın merkezindedir ve hizmetler, bilim ve araştırma giderek gelişmektedir. şehir ekonomisinde giderek daha önemli hale gelmektedir.

Turizm, yaklaşık 350.000 tam zamanlı işçi istihdam eden ve her yıl 15.6 milyondan fazla yabancı turist çeken Londra Limanı’nın önemli bir sektörüdür. Ayrıca Londra Limanı, her yıl 12,5 bin ticaret gemisi ve 53 milyon tondan fazla yük elleçliyor.

Orman ürünleri, petrol, petrol, taşıtlar, şeker, tahıllar, yağlar, yemeklik yağlar, hayvan yemi, çelik ve diğer mineraller, gübreler, kimyasallar, çimento, mineraller ve konteyner atıkları bunlara örnektir.

Similar Posts