Britanya’da daimi ikamet … Tam kılavuzunuz

Makale, kimlerin Britanya’da daimi ikamet için uygun olduğunu, kalmanın farklı yollarını, nasıl başvurulacağını ve ne kadar süreceğini açıklamaktadır.

Herkes, bu büyük ülkede yaşamaya ve ikamet etmeye karar verdiğinde elde edeceği birçok avantajdan yararlanmak için Britanya’da ikamet etmek ister. 

Britanya'da daimi ikamet

Britanya’da daimi ikamet ve en önemli avantajları

Birleşik Krallık, kendileri ve aileleri için daha iyi bir yaşam arayan dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan için cazip bir yer olmaya devam ediyor. Birleşik Krallık’ta daimi oturma izni (PR UK) alma süreci genellikle uzun ve zordur, seçtiğiniz yola bağlı olarak ortalama 5 yıl sürer.

Daimi ikamet, sahibinin Birleşik Krallık’ta herhangi bir koşul veya kısıtlama olmaksızın yaşamasına, ikamet etmesine, çalışmasına ve öğretmenlik yapmasına izin veren yasal bir süreçtir. Tüm görevlere tam bağlılık ve en önemli koşullardan biri, çalışma vizesi veya eğitim yoluyla Birleşik Krallık’ta beş yıllık yasal ikamet süresinin geçmesidir.

Britanya’da daimi ikametin avantajları

Bilimsel gelişim

İngiltere bilim ve araştırma alanında önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Oxford, Cambridge, Manchester ve Edinburgh gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapması, burayı dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanları ve akademisyenler için popüler bir yer haline getirmektedir.

İş arama kolaylığı

İngiltere, çeşitli bilimsel ve mesleki nitelikler için uygun ve elverişli işlerin mevcudiyetiyle öne çıkmaktadır. Ayrıca işle orantılı bir maaşınız da var. Shift, değer verdiğiniz kişilere para göndermenizi sağlar.

Dil

İngilizce, Birleşik Krallık’ın resmi dilidir ve gezegende en yaygın konuşulan dillerden biridir. Sonuç olarak, tüm dünyada çok sayıda insan tarafından kabul edilir ve anlaşılır; bu da güçlü bir dil ve küresel bir liderlik kazanacağınız anlamına gelir. Sonuç olarak, İngilizce dili Britanya’da yaşamayı yeni ve kolay bir deneyim haline getirir ve bu dilde akıcı olmak harika bir kariyer hedefidir.

Ekonomik kalkınma

İngiltere, Avrupa’nın en güçlü üçüncü ekonomik ülkesidir ve dünyanın en güçlü ekonomik ülkeleri listesinde altıncı sırada yer almaktadır. Elbette bu, göçmenlerin daha yüksek yaşam standartlarına ve daha geniş ekonomik faydalara yansımaktadır. Yüksek gelir seviyesinin yanı sıra işlerin bolluğu ve elde edilme kolaylığı nedeniyle.

Birleşik Krallık’ta daimi ikamet statüsü için kimler uygundur?

Birleşik Krallık’ta yasal ya da başka bir şekilde belirli bir süre yaşadıysanız, Birleşik Krallık’ta PR başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Daha sonra daimi ikamet için başvurabilirsiniz.

Süresiz oturum izni (ILR) başvurusunda bulunabilmek için Birleşik Krallık’ta farklı vizelerle ne kadar zaman geçirmeniz gerektiğine dair bir liste aşağıda verilmiştir:

Evlilik yoluyla: Bir Britanyalı / İngiliz ile evlenmek ve bu yöntem size iki yıl boyunca geçici ikamet sağlar. Bundan sonra daimi ikamete dönüştürülebilir. Daha sonra İngiliz vatandaşlığını talep etmek.

Similar Posts