| |

İngiltere’de Eğitim: Maliyet ₤ | Üniversiteler | Prosedürler ve Daha Fazlası 2023

İngiltere’de eğitim, uluslararası öğrenciler için çekici bir destinasyondur. Yüksek bir eğitim kalitesine sahiptir ve üniversiteleri dünyanın en iyileri arasındadır.

Bu makalemizde İngiltere’de yüksek öğretim eğitim hakkında bilmek isteyeceğiniz her şeyden bahsedeceğiz.

İngiltere'de Eğitim

İngiltere’de Eğitime Hızlı Bir Bakış


Dünyanın en eski üniversitesi olan Cambridge Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Birleşik Krallık, eğitim kalitesi ve yaşam kalitesi açısından en iyi ülke olarak kabul ediliyor.

Halihazırda dünyanın en büyük beşinci ekonomisi olarak sıralanan ülke, etkisini küresel ölçekte genişletme kabiliyeti nedeniyle büyük bir güce sahiptir. Ayrıca, eğlence standartları veya yüksek kaliteli eğitim yoluyla olsun, Birleşik Krallık’ın özellikle öğrencilere sunabileceği çok şey bulunmaktadır.

İngiltere Birleşik Krallığı, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda olmak üzere her ülkenin diğerlerinden farklı kültürleri ve toplumları vardır. Öğrenciler üç aylık tatillerinde ülkenin tüm bölgelerini keşfedebilirler.

Tarih boyunca siyaset, akademi, sanat ve beşeri bilimler gibi çeşitli alanlardan kişiler Birleşik Krallık’a büyük değer vermiştir. Ayrıca Birleşik Krallık, diğer ülkelerden gelen önemli sayıda sakine de ev sahipliği yapmaktadır.

Bu nedenle Birleşik Krallık’ın, William Shakespeare, Sir Winston Churchill, Charles Darwin ve The Beatles gibi tanınmış şahsiyetlere benzer bir büyüklüğe ulaşmayı amaçlayan 427.686’dan fazla uluslararası öğrenciyi çekmeyi başarması şaşırtıcı değildir.

Birleşik Krallık’ta Kültür ve Toplum

Her ne kadar Birleşik Krallık’tan gelen insanlara genel olarak İngiliz denilse de, ülkenin her bir bölgesinde İngiltere’den İngilizler, İskoçya’dan İskoçlar, Kuzey İrlanda’dan İrlandalılar ve Galler’den Galliler gibi belirli isimler taşıyan halklar vardır.

Birleşik Krallık’ta İngilizce resmi dil iken, ülke genelinde birçok başka dilin yanı sıra farklı lehçelere sahip diller konuşulmaktadır. Göçmenler, Birleşik Krallık’ta on yıllardır memnuniyetle karşılanmaktadır ve bu nedenle, çok kültürlü ve çok dilli bir toplum oluşturmaya yardımcı olan Birleşik Krallık’ta kendi dillerini konuşan farklı milletlerden birçok vatandaş bulabilirsiniz.

İngiltere’de Yaşamanın Maliyeti

İngiltere’nin ve özellikle Londra ve Edinburgh gibi şehirlerinin yaşam maliyeti açısından daha pahalı olduğu bir sır değildir. Bununla birlikte, çoğu öğrencinin seçtiği yaşam türüne ve parayı kontrol etme yeteneğine bağlıdır. Ancak öğrencilerin eğlenmesi için sunulan yaşam kalitesi ve eğlence, öğrencilerin aylık harcamalarını kontrol etmelerini zorlaştırır.

Similar Posts