Kalendarz Ramadanu w Wielkiej Brytanii 2023

Gdy zbliża się święty miesiąc Ramadan, muzułmanie na całym świecie przygotowują się na miesiąc postu, autorefleksji i oddania Allahowi. W Wielkiej Brytanii muzułmanie stanowią znaczną część populacji i dlatego istnieje wiele dostępnych zasobów, które pomogą im obchodzić Ramadan w najlepszy możliwy sposób.

Jednym z takich zasobów jest kalendarz Ramadanu; nieocenione narzędzie, które pomaga ludziom śledzić kluczowe czasy, takie jak Suhur i Iftar, a także ważne wydarzenia religijne w całym błogosławionym miesiącu. Dołącz do nas, gdy odkrywamy wszystko, co musisz wiedzieć o korzystaniu z kalendarza Ramadanu w Wielkiej Brytanii.

Kalendarz Ramadanu w Wielkiej Brytanii

O Ramadanie

Ramadan, znany również jako Ramzan, jest świętym miesiącem dla muzułmanów na całym świecie. Jest obserwowany jako czas refleksji, samokontroli i duchowego wzrostu. W tym miesiącu muzułmanie poszczą codziennie od wschodu do zachodu słońca.

Post polega na powstrzymaniu się od jedzenia, picia i aktywności seksualnej w ciągu dnia jako akt pokuty. Muzułmanie przerywają post o zachodzie słońca posiłkiem zwanym iftar, którym zwykle dzielą się z rodziną i przyjaciółmi. Kolejnym ważnym posiłkiem podczas Ramadanu jest Suhur, który spożywa się przed świtem.

Daktyle są często spożywane podczas obu posiłków, ponieważ były pierwszym pokarmem, jaki Prorok Mahomet zjadł po przerwaniu postu. Chociaż post w czasie Ramadanu jest obowiązkowy dla wszystkich dorosłych muzułmanów, istnieją wyjątki dla osób chorych, w ciąży lub podróżujących.

Miesiąc Ramadan to ważny czas duchowej refleksji, tworzenia więzi społecznych i pomagania potrzebującym poprzez działania charytatywne.

Co to jest kalendarz Ramadanu i dlaczego jest ważny?

Kalendarz Ramadanu jest używany przez muzułmanów podczas miesiąca Ramadanu do śledzenia różnych modlitw i przerw na post. To ważne, ponieważ Ramadan to czas postu, ale także czas refleksji i duchowego wzrostu. Śledzenie ważnych dat i godzin jest niezbędne, aby zapewnić prawidłowy przebieg postu.

Jakie są główne zajęcia podczas Ramadanu?

Muzułmanie poszczą od świtu do zmierzchu, powstrzymując się od jedzenia i picia, a także wszelkich innych ziemskich pragnień i nieczystości. W tym czasie intensyfikują również modlitwę i studiowanie Koranu. Miesiąc kończy się obchodami Eid al-Fitr, radosnym dniem ucztowania i świętowania.

Similar Posts