Londra’da Kalınacak En İyi 10 Mahalle

Londra’da Kalacak En İyi Mahalleler, birçok otel, restoran, metro durağı ve diğer turistik mekanların bulunduğu şehir merkezine yakındır. Londra’nın uçsuz bucaksız büyüklüğü göz önüne alındığında, kalınacak en iyi mahalleye karar vermek zor olabilir. Londra dünyanın en büyük şehirlerinden biridir ve genişliği ilk kez gelen ziyaretçiler için bunaltıcı olabilir. Metro sizi şehrin neredeyse her yerine götürebilse de erişimi nehrin kuzeyinde çok daha fazladır.

Londra’nın her köşesinin kendine has bir havası vardır. Bazı bölgeler hareketlidir ve alışveriş veya gece hayatı için idealdir, ancak diğerleri müzeler ve diğer tarihi mekanlar açısından zengindir. Bazıları arada bir uzaklaşmak isteyen şehir sakinleri için harikadır. Londra’da nerede kalacağınızı düşünürken şehrin en çok tercih edilen bölgelerini de göz önünde bulundurun.

Londra’da Kalınacak En İyi Mahalleler

Notting Tepesi

Notting Hill, film yapımcılarının çok iyi bildiği gibi, Batı Londra’nın fiziksel açıdan en büyüleyici mahallelerinden biridir. Notting Hill’in Batı Hindistan mahallesi, yıllık karnavalını Ağustos Resmi Tatil haftasonunda düzenler. Avrupa’nın en büyük sokak festivali arka bahçenizde gerçekleşiyor.

Yılın herhangi bir zamanında orada iyi vakit geçirebilirsiniz. Gününüzü ünlü Portobello Pazarı’nda antikalar arayarak veya sadece pastel renkli mimariye hayran kalarak geçirin. Ayrıca Markalar Müzesi ve yeniden inşa edilmiş, 1910 Edward döneminden kalma bir sinema salonu olan Elektrikli Sinema da bulunmaktadır.

Greenwich

Greenwich, Thames nehrinin güney kıyısındadır. DLR ve Jubilee Line uzantılarından önce konumu pek çok insanı çekemeyecek kadar uzaktı. Ancak geçmişte bölgenin inzivaya çekilmesi sonucu büyüyen köy ortamı ve birbirine sıkı sıkıya bağlı topluluk nedeniyle, bu artık önemli bir varlıktır.

Çevrede çok çeşitli eğlenceli aktiviteler mevcuttur. Ulusal Denizcilik Müzesi’ni veya hayatta kalan son çay kesme makinesi olan Cutty Sark’ı ziyaret edin. St. Paul Katedrali’ne yakınlığı nedeniyle tarihi öneme sahip, Sir Christopher Wren tarafından tasarlanmış bir yapı olan Eski Deniz Koleji’nde yer almaktadır. Uluslararası Tarih Çizgisi, Greenwich Park’taki Kraliyet Gözlemevi’nde geçilebilir. Greenwich Market, el yapımı ürünler için gelişen bir pazardır. Akşam yemeğinden sonra bir gösteri izlemek için O2’ye gidin.

Camden

Şehri soylulaştırmaya yönelik son girişimlere rağmen, Camden’ın karşı kültürle uzun bir geçmişi var. Bu mahalle 1970’ler boyunca punk sahnesi için verimli bir zemindi. The Ramones, The Sex Pistols ve The Clash, Roundhouse’da sahne alan çok sayıda grup arasındaydı. Amy Winehouse ve Adele gibi listelerde zirveye çıkan yeteneklerin önünü açtılar.

Similar Posts