Os 10 melhores teatros de Londres… Seu guia completo 2023

Najlepsze teatry w Londynie są samodzielnymi instytucjami kulturalnymi. Na West Endzie znajdują się setki światowej klasy teatrów, w których można zobaczyć wysokiej jakości przedstawienia z udziałem światowej sławy artystów. Jeśli chcesz zobaczyć różnorodne przedstawienia, od sztuk teatralnych i tańca po operę i muzykę klasyczną, jest to odpowiednie miejsce. Na popularne występy szybko się wyprzedają, więc jeśli chcesz obejrzeć koncert w Londynie, musisz dostosować daty i godziny.

W Londynie można obejrzeć fantastyczne przedstawienie w słynnym teatrze lub równie dobre przedstawienie w teatrze marginalnym. Małe zespoły teatralne wystawiają przedstawienia o bardziej kameralnym charakterze niż te, które można znaleźć w większych teatrach na West Endzie. Niezależnie od gustu, jeden z najlepszych londyńskich teatrów ma dla Ciebie przedstawienie.

Teatry w Londynie

Najlepsze teatry w Londynie

Glob Szekspira

Shakespeare’s Globe to dokładna replika Shakespeare’s Globe Theatre, w którym turyści mogą oglądać dzieła wieszcza w atmosferze przypominającej ich XVI-wieczne debiuty. Jeśli chodzi o wystawianie dzieł Szekspira, ten teatr przeznaczony wyłącznie dla Szekspira jest często uważany za najlepszy w mieście.

Glob Szekspira jest reprodukcją Teatru Globe, nie może jednak pomieścić takiej samej liczby osób jak oryginał. Początkowa pojemność wydarzenia wynosząca 3000 została zmniejszona do 1400 ze względu na ulepszone zabezpieczenia. Teatr ten położony jest na południowym brzegu Tamizy, w pobliżu Mostu Milenijnego.

Telefon :  +44 (0)2079 021400

Opera Królewska

W Royal Opera House odbywają się przedstawienia sztuk teatralnych, oper i baletów najwybitniejszych artystów na świecie. Co roku dostępnych jest wiele przedstawień, z których wiele opiera się na wydarzeniach historycznych.

Pomimo faktu, że architektura i przedstawienia przywołują myśli o wysokim społeczeństwie i bogactwie historycznym, sam teatr jest bardzo otwarty dla ludzi ze wszystkich środowisk. Chociaż nie ma ścisłych zasad ubioru, powinieneś nosić to, w czym czujesz się najbardziej komfortowo, zachowując jednocześnie przyjęte standardy przyzwoitości. Teatr ten znajduje się w odległości krótkiego spaceru na wschód od stacji kolejowej Covent Garden.

Telefon :  +44 (0)2072 401200


Młody Vic

Young Vic to teatr sztuk performatywnych, który stara się udostępniać teatr jak najszerszej publiczności, utrzymując niskie ceny biletów. Jako członek Teatru Narodowego Laurence’a Oliviera zyskał reputację dzięki zapewnianiu wysokiej jakości przedstawień po niskich cenach.

Przemyślana scenografia nowego teatru i 420 miejsc zapewniają bardziej intymne i zrelaksowane wrażenia teatralne. Nie zabraknie szerokiej gamy stylów prezentacji, od wznowień klasyków po zupełnie nowe dzieła. Z London Waterloo East to tylko krótki spacer.

Telefon :  +44 (0)2079 222922

Similar Posts