|

Oxford’da Ulaşım…2023 Tam Kapsamlı Rehberiniz!

Oxford’da ulaşım, 1960’lardan başlayarak hava yolculuğunun, araba sahipliğinin, otoyol inşaatının, otobüslerin vb. hızlı bir şekilde genişlemesiyle başlayan uzun bir geçmişe sahiptir.

Bu yazımızda, ulaşım ile ilgili tüm bilgileri, istediğiniz ulaşım şekline atlamanızı kolaylaştıracak şekilde özetledik.

Oxford'da ulaşım

Oxford’da Ulaşım Hakkında

Yürüme, otobüsler, trenler, taksiler, Oxford Tube (Londra’ya 24 saat otobüs servisi), Park & ​​Ride hizmeti, Hackney faytonları, bisikletler ve bisiklet paylaşım sistemleri, Oxford, Birleşik Krallık’ta dolaşmak için iyi seçeneklerdir. Bu şehirde otobüs, tren, taksi ve bisikletleri içeren kapsamlı bir toplu taşıma sistemi, halkın rahat ve kolay bir şekilde kullanması sağlanmaktadır.

Çok sayıda Oxford sakini işe bisikletle gidiyor ve şehrin OxonBike ve uygulama tabanlı kenetsiz bisiklet sistemleri gibi birçok bisiklet paylaşım programı onlara katılmayı kolaylaştırıyor. Oxford’un tek yönlü sokakları ve park yerlerinin olmaması, şehirde araba ile dolaşmayı oldukça zorlaştırıyor.

https://youtube.com/watch?v=pzZR9JHD2eE%3Ffeature%3Doembed

Oxford şehir otobüsleri

Şehirde üç ana otobüs firması bulunuyor. Bunlar Oxford Otobüs Şirketi, Stagecoach Oxfordshire ve Thames Travel’dır. Birkaç otobüs gün boyunca kesintisiz çalışır ve şehrin çoğuna hizmet eder. Otobüsler için ana terminal Gloucester Green’de bulunabilir.

Otobüs kullanmak için “Anahtar” adlı bir akıllı kart gereklidir. Oxford’daki akıllı kart sistemi, sürücülerin Oxford Bölgesi içinde farklı şirketler tarafından işletilen otobüslere binmelerini de sağlıyor. Oxford Bus Company ayrıca Gloucester Green’deki Oxford Otobüs Terminali’nden Londra’ya giden “Oxford Tube” adlı aktarmasız bir otobüs servisi işletmektedir.

İngiltere, Oxford’daki otobüs ücretleri, bir otobüs şirketinden diğerine ve hatta aynı bilet içinde değişebilir. Oxford Bus Company, 18 yaşından küçükler için sadece 1 £ karşılığında yolculuklar sunarken, Stagecoach, değişen süreler ve varış noktaları için çeşitli ucuz biletler sunar.

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, Thames Travel bir dizi seçenek sunar. İki ayrı bilet satın almakla sizi eve ve geri götürecek bir bilet satın almak arasında genellikle bir fiyat farkı vardır. Rotalar, tarifeler ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için Oxford Bus Company, Stagecoach Oxfordshire ve Thames Travel web sitelerine bakın. Son olarak, bir akıllı kartınız yoksa, yine de dokunmasız bir kartla ücreti ödeyebilirsiniz.

Otobüs tarifeleri ve duraklar hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki web sitelerinde bulabilirsiniz:

  1. Oxford Otobüs Şirketi ve Thames Travel
  2. Posta arabası Oxfordshire
Oxford'da ulaşım

Oxford’da raylı sistem

Similar Posts