Playstation UK

Playstation İngiltere: En İyi Oyun ve Fiyat Rehberi 2023

Playstation İngiltere’nin 2023 nihai kılavuzunu keşfedin: Şaşkınlık uyandıran oyunlar, açığa çıkan sırlar ve rakipsiz fiyatlar!

Bu kapsamlı kılavuzda, PlayStation’ın Birleşik Krallık’taki tarihini keşfedeceğiz, bugün İngiliz oyunculara sunulan PlayStation konsollarını ve oyunlarını inceleyeceğiz, PlayStation aksesuarlarını ve hizmetlerini tartışacağız, Birleşik Krallık’ta PlayStation ürünlerini satın almaya yönelik ipuçları sunacağız ve mevcut fiyat bilgilerini özetleyeceğiz .

Playstation İngiltere’nin Tarihçesi

PlayStation, 90’ların ortalarındaki ilk günlerinden bu yana çok yol kat etti. Her bir PlayStation konsolunun piyasaya sürülmesinin yolculuğuna ve Birleşik Krallık oyun pazarındaki başarı öyküsüne kısaca göz atalım.

Orijinal Playstation’ın Lansmanı

Orijinal PlayStation konsolu (PS1 veya PlayStation 1 olarak da bilinir) Birleşik Krallık’a ilk kez Eylül 1995’te, Japonya’daki ilk lansmanından birkaç ay sonra geldi. PlayStation, İngiltere’de 299 £ fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü.

Sega ve Nintendo, Mega Drive/Genesis ve SNES konsollarıyla Birleşik Krallık oyun pazarında öndeyken, PlayStation, son teknoloji 3D grafikleri, multimedya yetenekleri, güçlü pazarlama hamlesi ve üçüncü taraf geliştiricilerle ortaklıklar sayesinde hızla popülerlik kazandı.

PS1’in Popülaritesi

PS1 kısa sürede Sega Saturn konsolunu geride bıraktı ve 1990’ların sonlarında Birleşik Krallık’ta baskın oyun platformu haline geldi. Crash Bandicoot, Tomb Raider, Gran Turismo ve Final Fantasy VII gibi ikonik PS1 oyunları, konsolu İngiliz oyuncular için olmazsa olmaz hale getirdi ve PlayStation markasının oyun canavarı olarak güçlenmesine yardımcı oldu.

PlayStation1

PS2’nin lansmanı

Bunu 2000 yılında PlayStation 2 takip etti ve selefinin başarısını tekrarladı. Birleşik Krallık’ta 299 £’a ulaşan PS2, Birleşik Krallık’ta ilk gününde 500.000’den fazla birim satarak konsol lansman rekorlarını altüst etti. Britanya’da tüm zamanların en hızlı satan konsolu oldu.

DVD oynatıcı özellikleri, Grand Theft Auto III ve Metal Gear Solid 2 gibi yüksek kaliteli oyun zenginliği ve uygun fiyatıyla PS2, 2000’li yılların başlarında Birleşik Krallık’taki oyun endüstrisine hakim oldu.

PlayStation2

PS3’ün lansmanı

PlayStation 3 2006 yılında Birleşik Krallık’ta piyasaya sürüldüğünde fiyat etiketi göz kamaştırıcıydı: 20GB’lık temel model için 425 £ ve 60GB’lık versiyon için 425 £ gibi muazzam bir rakam. Bu, PS2’nin lansman fiyatından çok daha yüksekti ve Nintendo’nun Wii ve Microsoft’un Xbox 360’ı gibi rakiplere perakende satışta avantaj sağladı.

PS3, Uncharted gibi özel oyunlar sayesinde başarıya ulaşmış ve 2009’da Birleşik Krallık’ın en çok satan konsolu olmuş olsa da, yüksek başlangıç ​​maliyeti, Britanya’da erken benimsenmesine zarar verdi.

PlayStation 3

PS4’ün lansmanı

Sony, Kasım 2013’te PlayStation 4’ü İngiltere’de yalnızca 349,99 £ fiyatla piyasaya sürerek PS3’ün fiyatlandırmasındaki yanlış adımdan ders aldı. Xbox One konsol fiyatındaki bu düşüş, PS4’ün Britanya’daki büyük başarısının artmasına yardımcı oldu.

PS4, FIFA, Call of Duty, Horizon Zero Dawn ve Marvel’s Spider-Man gibi sistem satıcıları sayesinde Birleşik Krallık’ta yaşam döngüsünün neredeyse her ayında en çok satan konsol olarak satış listelerine hakim oldu.

PlayStation 4

PS5’in lansmanı

PS5, Kasım 2020’de iki modelle geldi: 4K UHD blu-ray disk sürücüsüne sahip 449,99 £ değerindeki sürüm ve 359,99 £ tutarındaki disk sürücüsü olmayan Dijital Sürüm.

Bu fiyatlar, lansman sırasındaki PS4 modellerinin fiyatlarını yansıtıyor ve çip kıtlığı ve diğer faktörlerin neden olduğu tedarik kısıtlamalarına rağmen PS5’in İngiltere’de şu ana kadarki güçlü satış performansına katkıda bulundu. Spider-Man Miles Morales gibi büyük ayrıcalıklar PS5’e İngiltere’de ivme kazandırdı.

PlayStation 5

İngiltere’de Playstation Konsolları Mevcuttur

Şu anda İngiliz oyuncuların seçebilecekleri iki PlayStation konsol ailesi var: PS4 ve PS5. Her konsol için mevcut olan farklı modellere hızlı bir bakış.

PS4 Modelleri

Sony, PS4’ü kullanım ömrü boyunca bazı revize edilmiş donanım yinelemeleriyle yeniledi. Bulabileceğiniz mevcut PS4 modelleri şunlardır:

PS4 İnce

Similar Posts