Playstation UK

Playstation w Wielkiej Brytanii: najlepszy przewodnik po grach i cenach na rok 2023

Odkryj najlepszy przewodnik po Playstation w Wielkiej Brytanii na rok 2023: oszałamiające gry, ujawnione tajemnice i bezkonkurencyjne ceny!

W tym obszernym przewodniku poznamy historię PlayStation w Wielkiej Brytanii, omówimy konsole i gry PlayStation dostępne obecnie dla brytyjskich graczy, omówimy akcesoria i usługi PlayStation, udzielimy wskazówek dotyczących zakupu produktów PlayStation w Wielkiej Brytanii oraz przedstawimy aktualne informacje o cenach .

Historia Playstation w Wielkiej Brytanii

PlayStation przeszło długą drogę od początków połowy lat 90-tych. Rzućmy okiem na historię każdej premiery konsoli PlayStation i historię sukcesu na brytyjskim rynku gier.

Premiera oryginalnej konsoli Playstation

Oryginalna konsola PlayStation (znana również jako PS1 lub PlayStation 1) pojawiła się po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii we wrześniu 1995 roku, kilka miesięcy po premierze w Japonii. PlayStation pojawiło się w Wielkiej Brytanii w cenie 299 funtów.

Podczas gdy Sega i Nintendo miały przewagę na brytyjskim rynku gier dzięki konsolom Mega Drive/Genesis i SNES, PlayStation szybko zyskała popularność dzięki najnowocześniejszej grafice 3D, możliwościom multimedialnym, silnemu naciskowi marketingowemu i partnerstwu z zewnętrznymi programistami.

Popularność PS1

Konsola PS1 wkrótce wyprzedziła konsolę Sega Saturn i pod koniec lat 90. stała się dominującą platformą do gier w Wielkiej Brytanii. Kultowe gry na PS1, takie jak Crash Bandicoot, Tomb Raider, Gran Turismo i Final Fantasy VII, sprawiły, że konsola stała się koniecznością dla brytyjskich graczy i pomogła ugruntować pozycję marki PlayStation jako molocha w grach.

PlayStation 1

Premiera PS2

PlayStation 2 pojawiło się w 2000 roku i powtórzyło sukces swojego poprzednika. Kosztująca w Wielkiej Brytanii kwotę 299 funtów PS2 pobiła rekordy premiery konsoli, sprzedając się w ponad 500 000 egzemplarzy pierwszego dnia w Wielkiej Brytanii. Stała się najszybciej sprzedającą się konsolą wszechczasów w Wielkiej Brytanii.

Dzięki możliwościom odtwarzacza DVD, bogactwu wysokiej jakości gier, takich jak Grand Theft Auto III i Metal Gear Solid 2, oraz przystępnej cenie, konsola PS2 zdominowała branżę gier w Wielkiej Brytanii na początku XXI wieku.

Playstation 2

Premiera PS3

Kiedy w 2006 roku w Wielkiej Brytanii pojawiła się konsola PlayStation 3, jej cena była oszałamiająca – 425 funtów za podstawowy model 20 GB i aż 425 funtów za wersję 60 GB. Była to znacznie wyższa cena niż cena premierowa PS2 i zapewniła konkurentom, takim jak Wii Nintendo i Xbox 360 Microsoftu, przewagę w sprzedaży detalicznej.

Chociaż konsola PS3 ostatecznie odniosła sukces dzięki ekskluzywnym grom, takim jak Uncharted, i do 2009 roku była najlepiej sprzedającą się konsolą w Wielkiej Brytanii, jej wysoki koszt początkowy zaszkodził jej wczesnemu przyjęciu w Wielkiej Brytanii.

Playstation 3

Premiera PS4

Firma Sony wyciągnęła wnioski z błędnej wyceny PS3, wypuszczając PlayStation 4 w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2013 r. za jedyne 349,99 GBP. To podcięcie ceny konsoli Xbox One pomogło w zapewnieniu ogromnego sukcesu PS4 w Wielkiej Brytanii.

PS4 dominowało na listach sprzedaży jako najlepiej sprzedająca się konsola niemal w każdym miesiącu swojego cyklu życia w Wielkiej Brytanii dzięki sprzedawcom systemów takim jak FIFA, Call of Duty, Horizon Zero Dawn i Marvel’s Spider-Man.

Playstation 4

Premiera PS5

PS5 pojawiło się w listopadzie 2020 r. z dwoma modelami – wersją za 449,99 GBP z napędem Blu-ray 4K UHD oraz wersją Digital Edition bez napędu w cenie 359,99 GBP.

Ceny te odpowiadają cenom modeli PS4 w chwili premiery i pomogły w utrzymaniu dobrych dotychczasowych wyników sprzedaży PS5 w Wielkiej Brytanii, pomimo ograniczeń podaży spowodowanych niedoborami chipów i innymi czynnikami. Wielkie ekskluzywne gry, takie jak Spider-Man Miles Morales, nadały PS5 rozpędu w Wielkiej Brytanii.

PlayStation 5

Konsole Playstation dostępne w Wielkiej Brytanii

Obecnie brytyjscy gracze mają do wyboru dwie rodziny konsol PlayStation – PS4 i PS5. Oto krótki przegląd różnych modeli dostępnych dla każdej konsoli.

Modele PS4

Sony odświeżyło PS4, dodając kilka poprawionych iteracji sprzętowych w całym okresie jego użytkowania. Oto aktualne modele PS4, które znajdziesz:

PS4 Slim

Similar Posts