Porty handlowe w Wielkiej Brytanii .. Twój pełny przewodnik 2023

Porty handlowe UK są najważniejszymi portami na świecie. Znajdują się one w największych miastach i służą do importu i eksportu towarów.

Porty handlowe w Wielkiej Brytanii mają znaczący wpływ na gospodarkę Wielkiej Brytanii, ponieważ generują duże przychody dla kraju. Dlatego ważne jest, aby utrzymać ich konkurencyjność i wydajność, aby mogli nadal zapewniać dobrą obsługę swoim klientom.

Porty handlowe

Porty handlowe w Wielkiej Brytanii

Porty handlowe w Wielkiej Brytanii; Wielka Brytania ma długą i znakomitą historię morską. Brytyjskie porty handlowe są w centrum uwagi i uwagi kraju, co skłoniło ją do poszukiwania nowych umów handlowych, szczególnie po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ponieważ porty te są już warte 57 miliardów dolarów dla brytyjskiej gospodarki. Oto najważniejsze porty handlowe:

Port w Londynie

Port of London znajduje się w południowo-wschodniej Anglii, 80 km od Morza Północnego, 100 km na północny wschód od Southampton i 75 km na północ od kanału La Manche. Znajduje się również ponad 220 kilometrów na północ od portu Le Havre, drugiego najbardziej ruchliwego portu we Francji. Port of London jest także politycznym, kulturalnym, finansowym i przemysłowym centrum kraju i byłego Imperium Brytyjskiego. W rezultacie stał się jednym z największych portów handlowych w Wielkiej Brytanii.

Od czasów saskich Port of London był ważną częścią gospodarki miasta. Ponieważ londyńskie City jest jednym z trzech filarów światowej gospodarki (obok Nowego Jorku i Tokio), jest globalnym centrum międzynarodowego biznesu i handlu. Według PwC, Port of London miał w 2005 roku szóstą co do wielkości gospodarkę na świecie i drugą w Europie.

Gospodarka Portu w Londynie jest w dużej mierze zależna od branży finansowej, a ponad połowa firm w Wielkiej Brytanii i ponad 100 z 500 największych firm w Europie ma siedzibę w centrum Londynu, a usługi, nauka i badania stają się coraz bardziej popularne. coraz większe znaczenie w gospodarce miasta.

Turystyka jest głównym sektorem Portu Londyńskiego, zatrudniającym około 350 000 pełnoetatowych pracowników i przyciągającym co roku ponad 15,6 miliona turystów zagranicznych. Ponadto Port of London obsługuje rocznie 12,5 tys. statków handlowych i ponad 53 mln ton ładunków.

Przykładami są produkty leśne, ropa naftowa, pojazdy, cukier, zboża, oleje, tłuszcze jadalne, pasza dla zwierząt, stal i inne minerały, nawozy, chemikalia, cement, minerały i odpady kontenerowe.

Similar Posts