Os 10 melhores teatros de Londres… Seu guia completo 2023

Najlepsze teatry w Londynie są samodzielnymi instytucjami kulturalnymi. Na West Endzie znajdują się setki światowej klasy teatrów, w których można zobaczyć wysokiej jakości przedstawienia z udziałem światowej sławy artystów. Jeśli chcesz zobaczyć różnorodne przedstawienia, od sztuk teatralnych i tańca po operę i muzykę klasyczną, jest to odpowiednie miejsce. Na popularne występy szybko się wyprzedają, więc jeśli chcesz obejrzeć koncert w Londynie, musisz dostosować daty i godziny.

W Londynie można obejrzeć fantastyczne przedstawienie w słynnym teatrze lub równie dobre przedstawienie w teatrze marginalnym. Małe zespoły teatralne wystawiają przedstawienia o bardziej kameralnym charakterze niż te, które można znaleźć w większych teatrach na West Endzie. Niezależnie od gustu, jeden z najlepszych londyńskich teatrów ma dla Ciebie przedstawienie.

Teatry w Londynie

Najlepsze teatry w Londynie

Glob Szekspira

Shakespeare’s Globe to dokładna replika Shakespeare’s Globe Theatre, w którym turyści mogą oglądać dzieła wieszcza w atmosferze przypominającej ich XVI-wieczne debiuty. Jeśli chodzi o wystawianie dzieł Szekspira, ten teatr przeznaczony wyłącznie dla Szekspira jest często uważany za najlepszy w mieście.

Glob Szekspira jest reprodukcją Teatru Globe, nie może jednak pomieścić takiej samej liczby osób jak oryginał. Początkowa pojemność wydarzenia wynosząca 3000 została zmniejszona do 1400 ze względu na ulepszone zabezpieczenia. Teatr ten położony jest na południowym brzegu Tamizy, w pobliżu Mostu Milenijnego.

Telefon :  +44 (0)2079 021400

Opera Królewska

W Royal Opera House odbywają się przedstawienia sztuk teatralnych, oper i baletów najwybitniejszych artystów na świecie. Co roku dostępnych jest wiele przedstawień, z których wiele opiera się na wydarzeniach historycznych.

Pomimo faktu, że architektura i przedstawienia przywołują myśli o wysokim społeczeństwie i bogactwie historycznym, sam teatr jest bardzo otwarty dla ludzi ze wszystkich środowisk. Chociaż nie ma ścisłych zasad ubioru, powinieneś nosić to, w czym czujesz się najbardziej komfortowo, zachowując jednocześnie przyjęte standardy przyzwoitości. Teatr ten znajduje się w odległości krótkiego spaceru na wschód od stacji kolejowej Covent Garden.

Telefon :  +44 (0)2072 401200


Młody Vic

Young Vic to teatr sztuk performatywnych, który stara się udostępniać teatr jak najszerszej publiczności, utrzymując niskie ceny biletów. Jako członek Teatru Narodowego Laurence’a Oliviera zyskał reputację dzięki zapewnianiu wysokiej jakości przedstawień po niskich cenach.

Przemyślana scenografia nowego teatru i 420 miejsc zapewniają bardziej intymne i zrelaksowane wrażenia teatralne. Nie zabraknie szerokiej gamy stylów prezentacji, od wznowień klasyków po zupełnie nowe dzieła. Z London Waterloo East to tylko krótki spacer.

Telefon :  +44 (0)2079 222922

Studnie Sadlera

W ciągu ponad 300 lat istnienia Sadler’s Wells zyskał miano najlepszego teatru tańca na świecie. Teatr ten, będący jedną z najbardziej znanych firm producenckich na świecie, produkuje także najwięcej nowych dzieł na świecie. Od 2005 roku na scenach całego świata pojawiło się ponad 170 nowych dzieł tanecznych. Tego wszystkiego możesz spróbować na południe od stacji Angel, w pobliżu północnego krańca Clerkenwell.

Telefon :  +44 (0)2078 638000

Teatr Narodowy

Teatr Narodowy, znany również jako Królewski Teatr Narodowy, to jeden z najbardziej znanych londyńskich obiektów widowiskowych, posiadający trzy teatry. Pierwszym z nich jest Olivier Theatre, nazwany na cześć wielkiego Laurence’a Oliviera, pierwszego dyrektora artystycznego teatru. Inspirowany był teatrem w Epidauros i może pomieścić łącznie 1100 osób. Dostępny jest również teatr Lyttelton, który może pomieścić 890 osób i ma konstrukcję łuku proscenium. Teatr Dorfman, mieszczący 400 osób, jest najmniejszym z trzech. Southbank, który znajduje się za mostem Waterloo, zapewnia dostęp do wszystkiego.

Godziny otwarcia :  Większość przedstawień rozpoczyna się o godzinie 19:00

Telefon :  +44 (0)2074 523060

Barbakan

Barbakan to kompleks teatralny, w którym odbywają się nie tylko przedstawienia na żywo, ale także pokazy filmów oraz wystawy sztuki historycznej i współczesnej. Występują tu Royal Shakespeare Company i London Philharmonic Orchestra. Oprócz atrakcji teatralnych może poszczycić się biblioteką, różnymi ciekawymi restauracjami i oranżerią. Możesz to wszystko zobaczyć na własne oczy na osiedlu Barbican w londyńskim sektorze finansowym.

Godziny otwarcia  poniedziałek – piątek od 11:00 do 19:00, sobota – niedziela od 12:00 do 19:00

Telefon :  +44 (0)2076 384141


Koloseum w Londynie

London Coliseum to największy i najbardziej ozdobny teatr w mieście, w którym odbywają się najlepsze przedstawienia operowe i baletowe. W środku znajduje się 2359 miejsc, dzięki którym widzowie mogą doświadczyć ogromnych i wyjątkowych koncertów. Budynek jest luksusowy, z najszerszym w mieście łukiem proscenium i rzadko używaną potrójną sceną wirującą. Z wyjątkiem Top Circle, na wszystkie poziomy siedzeń można dostać się windą. Wszystkie atrakcje znajdują się w odległości krótkiego spaceru od stacji Leicester Square, w samym sercu Covent Garden.

Godziny otwarcia:  poniedziałek – piątek od 10:00 do 18:00 (w weekendy nieczynne)

Telefon  +44 (0)2078 459300

Teatr na świeżym powietrzu Regent’s Park

Regent’s Park Open Air Theatre to całoroczny obiekt plenerowy, w którym odbywają się różnorodne koncerty i przedstawienia. Na spektakle może tu przyjść ponad 1200 osób, co czyni go jednym z największych teatrów plenerowych w kraju.

Warto również zauważyć, że w tym teatrze mieści się największy bar w Londynie. Biegnie przez całą długość trybun i otacza stadion od tyłu. Możesz to zobaczyć na własne oczy w Regent’s Park, niedaleko Ogrodów Różanych Królowej Marii.

Telefon  +44 (0)3334 003562

Stary Vic

Old Vic to teatr o bogatej historii i cieszący się międzynarodową renomą, który często przyciąga znakomitą obsadę przyszłych gwiazd Hollywood. W zależności od koncertu, na który się zdecydujesz, możesz usiąść na scenie, na której gościły gwiazdy.

Występowali tam Clair Foy, Daniel Radcliffe i Indira Varma, a także wiele innych ikon teatru i ekranu. Możesz to zobaczyć na własne oczy w The Cut, który znajduje się w pobliżu stacji Waterloo.

Telefon  +44 (0)8448 717628

Teatr Jednorożca

Teatr Unicorn organizuje wydarzenia dla całej rodziny, nie tylko dla dzieci, i jest skierowany bezpośrednio do jarmarków dla dzieci i nastolatków. Zalecany wiek dla każdego programu można znaleźć w ich programie.

Zdecydowana większość przedstawień kierowana jest do młodzieży, choć zdarzają się też przedstawienia dla młodszych dzieci (już do drugiego roku życia). Wszystkie pokazy tego, co chcesz zobaczyć, można znaleźć w niewielkiej odległości na zachód od Potters Fields Park, w pobliżu Tower Bridge.

Telefon  +44 (0)2076 450560

Similar Posts