Public transportation in Birmingham
|

Transport publiczny w Birmingham … Autobusy, Taksówki, Tramwaje i więcej 2023

Transport publiczny w Birmingham jest ważną częścią życia w tym angielskim mieście. Oferuje sposób na poruszanie się po mieście i nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi. Miasto posiada wiele różnych opcji transportu publicznego, w tym autobusy, trolejbusy, taksówki i pociągi.

Alfie Solomns (postać z Peaky Blinders) słynny cytat: “Słyszałem bardzo złe, złe rzeczy o was, Birminghamczycy”, nie wydawał się lubić Birmingham tak bardzo jak my!

Transport publiczny w Birmingham

Autobusy w Birmingham

Jeśli nie preferujesz jazdy samochodem, autobusy są dobrym substytutem do poruszania się po Birmingham. Autobusy w Birmingham kursują pomiędzy różnymi obszarami i łączą okoliczne miasta i miasteczka z Birmingham.

Według wikipedii, autobusy stanowią 84% transportu publicznego. Jednodniowy karnet kosztuje zazwyczaj około 4,8 i 4,2 funta odpowiednio dla dorosłych i w okresach mniejszego zapotrzebowania.

W regionie West Midlands istnieje około 50 różnych operatorów lokalnych usług autobusowych. Ponadto nie ma tu dworca autobusowego, choć jest wiele autobusów obsługujących centrum Birmingham.

Autobusy zatrzymują się na przystankach na drogach okalających centrum miasta i otrzymują kody przypisane do danego obszaru.

Niektórzy operatorzy, jak np. Transport For West Midlands, zapewniają węzły komunikacyjne w miejscach, gdzie spotykają się inne środki transportu, aby ułatwić przesiadkę z jednego środka transportu na drugi.

Ponadto, lokalne autobusy zapewniają udogodnienia ułatwiające dostęp osobom na wózkach inwalidzkich i dziecięcych, takie jak niskie podłogi. Dla osób niepełnosprawnych istnieje przepustka, o którą należy się ubiegać, umożliwiająca im swobodny dostęp do autobusów i tramwajów.

Wreszcie, jeśli musisz wsiąść lub wysiąść z autobusu w Birmingham, nie możesz po niego zadzwonić. Zamiast tego należy wsiadać i wysiadać z autobusu tylko na oficjalnych przystankach.

Rozkład jazdy autobusów w Birmingham

Similar Posts