Uniwersytet w Leicesterze… Twój pełny przewodnik 2023

Chcesz kontynuować naukę na jednym z najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii? Nie szukaj dalej niż Uniwersytet w Leicester! Dzięki szerokiej gamie kursów, najnowocześniejszym obiektom i tętniącej życiem społeczności studenckiej Leicester jest idealnym miejscem, aby zrobić kolejny krok w swojej edukacji.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ofercie Leicester.

Uniwersytet w Leicesterze

Wprowadzenie do Uniwersytetu w Leicester

Witamy na Uniwersytet w Leicesterze – publicznym uniwersytecie badawczym z siedzibą w Leicester w Anglii. Założona w 1921 roku uczelnia ma bogatą historię i 100-letnie dziedzictwo w zapewnianiu wysokiej jakości edukacji. Dzięki zaangażowaniu w międzynarodową doskonałość, Uniwersytet w Leicesterze znajduje się w czołówce 1% uniwersytetów na świecie.

Oparty na światowej klasy badaniach uniwersytet oferuje programy edukacyjne i kursy z zakresu nauk ścisłych, humanistycznych, prawa, medycyny, sztuki i biznesu. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem studiów licencjackich, czy podyplomowych, Uniwersytet w Leicesterze zapewnia wiele możliwości osiągnięcia swoich celów i stworzenia lepszej przyszłości jako obywatel zmian.

Dlaczego więc nie dołączyć do nas i nie być częścią społeczności, której celem jest wywieranie pozytywnego wpływu?

Historia Uniwersytetu w Leicester

Uniwersytet w Leicesterze

Dlaczego Uniwersytet w Leicester

Jako jeden z najszybciej rozwijających się uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, Uniwersytet w Leicesterze oferuje wyjątkowe doświadczenie dla studentów. Dzięki zaangażowaniu w międzynarodową doskonałość i zmieniające świat badania, studiowanie tutaj pozwala być częścią dynamicznej i innowacyjnej społeczności.

Ponadto centralna lokalizacja uniwersytetu ułatwia dostęp do wszystkich udogodnień i atrakcji miasta. Poza nauką istnieje wiele możliwości zaangażowania się w życie studenckie i maksymalnego wykorzystania czasu na uniwersytecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o sport, kluby czy wolontariat, Uniwersytet w Leicesterze oferuje wszechstronne doświadczenie, które przygotuje Cię do odniesienia sukcesu w przyszłych przedsięwzięciach.

Tak więc, jeśli szukasz uniwersytetu opartego na wartościach, zaangażowanego w doskonałość i innowacje, University of Leicester może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Ranking i reputacja Uniwersytetu w Leicester

Jeśli chodzi o ranking i reputację, Uniwersytet w Leicesterze jest instytucją o najlepszych wynikach w Wielkiej Brytanii i na świecie. Jego rankingi są niezmiennie wysokie, z łącznym 163. miejscem w światowym rankingu i 22. w Wielkiej Brytanii według rankingu Times Higher Education World University Rankings.

Ogólny wynik uczelni według QS World University Rankings 2023 to 711, czyli 71%. Ponadto University of Leicester zajmuje pierwsze miejsce wśród uniwersytetów w Leicester i 24. wśród uniwersytetów w Anglii w dziedzinie sztuk wizualnych i performatywnych (sztuka i nauki humanistyczne), według tego samego dostawcy rankingu.

Uczelnia została również doceniona za innowacyjność, zajmując 76. miejsce na liście 100 najbardziej innowacyjnych uniwersytetów w Europie Reutera w 2019 r. Te rankingi i wyróżnienia dowodzą, że University of Leicester jest instytucją, która dąży do doskonałości we wszystkich obszarach.

Kursy Uniwersytetu w Leicester

Na Uniwersytecie w Leicester znajdziesz szeroką gamę programów akademickich obejmujących 27 przedmiotów. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany uzyskaniem stopnia naukowego w dziedzinie sztuki, psychologii, medycyny, prawa, edukacji, nauk biologicznych lub nauk matematycznych, znajdziesz tutaj swoją niszę. Dzięki ponad 130 dostępnym stopniom licencjackim i podyplomowym w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, będziesz mieć wiele opcji do wyboru – i to nawet nie licząc szerokiej gamy dostępnych kursów nauczania na odległość.

Mile widziani są tu również studenci zagraniczni, z ponad 200 programami studiów i 400 dostępnymi certyfikatami. Bez względu na to, jakie są Twoje zainteresowania, na Uniwersytecie w Leicester na pewno znajdziesz program, który odpowiada Twoim potrzebom.

Spójrz na niektóre z tych działów poniżej:

DziałWydział
Archeologia i historia starożytnaWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
BiologiaWyższa Szkoła Nauk Przyrodniczych
ChemiaWyższa Szkoła Nauki i Inżynierii
KryminologiaWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
EkonomiaWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
EdukacjaWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
InżynieriaWyższa Szkoła Nauki i Inżynierii
język angielskiWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
Geografia, geologia i środowiskoWyższa Szkoła Nauki i Inżynierii
HistoriaWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
InformatykaWyższa Szkoła Nauki i Inżynierii
PrawoWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
KierownictwoWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
Matematyka i nauki aktuarialneWyższa Szkoła Nauki i Inżynierii
Mediów i KomunikacjiWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
Edukacja Medyczna i Opieki SpołecznejWyższa Szkoła Nauk Przyrodniczych
MedycynaWyższa Szkoła Nauk Przyrodniczych
Współczesne językiWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
Neuronauka, psychologia i zachowanieWyższa Szkoła Nauk Przyrodniczych
Fizyka i AstronomiaWyższa Szkoła Nauki i Inżynierii
Polityka i stosunki międzynarodoweWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych
SocjologiaWyższa Szkoła Nauk Społecznych, Sztuki i Nauk Humanistycznych

Opłaty za naukę na uniwersytecie w Leicester

Na Uniwersytet w Leicesterze czesne różni się w zależności od rodzaju kursu, statusu opłaty, obywatelstwa i trybu studiów. W przypadku studiów podyplomowych rozpoczynających się w roku 2023/24 czesne za cały rok wynosi średnio 10 000 GBP, podczas gdy semestr 1 kosztuje 7 400 GBP.

Similar Posts