| |

ארמון בקינגהאם

האם אתה מחפש הזדמנות לקבל הצצה לחייהם של בני המלוכה? האם אתה רוצה לחקור את אחד מציוני הדרך האייקוניים ביותר של לונדון? אז אל תחפש רחוק יותר מארמון בקינגהאם!

מהפאר של המראה החיצוני שלו ועד להיסטוריה העשירה שלו, הארמון הזה בטוח יעצור את נשימתכם. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על היעד המדהים הזה.

ארמון בקינגהאם

היסטוריה קצרה של ארמון בקינגהאם

לארמון בקינגהאם יש היסטוריה ארוכה ורב-קומתית, המתוארכת כל הדרך לתקופת שלטונו של ג’יימס הראשון בתחילת המאה ה-17. בית בקינגהאם המקורי היה בית עירוני גדול שנבנה עבור הדוכס מבקינגהאם בשנת 1703 על קרקע שהייתה בבעלות פרטית במשך מאה שנה לפחות.

בשנת 1761, המלך ג’ורג’ השלישי קנה את בית בקינגהאם עבור אשתו המלכה שרלוט כדי שישמש כבית משפחתי נוח קרוב לארמון סנט ג’יימס. מאז, הארמון הפך לבניין עצום ולגנים נרחבים, והוא נותר בית פרטי למשפחת המלוכה. זה גם סמל חזק של המלוכה הבריטית ומארח אירועים טקסיים רבים לאורך השנה.

מעון מלכותי של המלכים הבריטיים

לארמון בקינגהאם יש היסטוריה ארוכה ומפוארת. שמו המקורי שלו, Buckingham House, הוזמן על ידי המלך ג’ורג’ הרביעי בסוף המאה ה-17 ושופץ לארמון תחת שלטונה של המלכה ויקטוריה. הוא שימש כמעון הרשמי בלונדון של ריבוני בריטניה מאז 1837 ומהווה את המטה המנהלי של המלוכה.

הארמון הוא ביתה של משפחת המלוכה וסמל חזק של האומה הבריטית. הוא ממוקם ברובע וסטמינסטר ולוקח את שמו מהדוכס מבקינגהאם. הוא לא רק משמש כבית מפואר למשפחת המלוכה, אלא גם מארח מספר אירועים חגיגיים והוא ביתו של מלון יוקרה, The Rubens at the Palace.

אדריכלות ועיצוב של ארמון בקינגהאם

הידוע במקור כבית בקינגהאם, בית המגורים המלכותי של המלכים הבריטיים עומד היום באותו אתר כמו בשנת 1703. הבית נבנה עבור הדוכס הראשון מבקינגהאם ונורמנבי לפי עיצובו של וויליאם ווינד. הבניין מורכב מבלוק מרכזי גדול בן שלוש קומות עם שני אגפי שירות אגפים קטנים יותר.

המלך התרשם מאוד מהאדריכלות הניאו-קלאסית הצרפתית ולכן, החזית החיצונית של הארמון משקפת את הפרטים המורכבים האלה. הוא שופץ מספר פעמים במהלך השנים, ומורכב כעת מ-775 חדרים הכוללים 19 חדרי מדינה, 52 חדרי שינה מלכותיים וחדרי אורחים, 188 חדרי שינה לצוות, 92 משרדים ו-78 חדרי רחצה.

אירועים משמעותיים בהיסטוריה של ארמון בקינגהאם

לארמון בקינגהאם היסטוריה ארוכה ועשירה, עם אירועים משמעותיים המתרחשים לאורך שלבי ההתפתחות השונים שלו. אירוע כזה היה רכישת הארמון על ידי המלך ג’ורג’ השלישי ב-1762 עבור אשתו, המלכה שרלוט.

זה היה רגע משמעותי בהיסטוריה של הארמון שכן הוא סימן את תחילת הקשר של משפחת המלוכה לארמון. בשנת 1837, המלכה ויקטוריה הפכה למלך הראשון שהתגורר בארמון בקינגהאם ומאז זה היה מעונו הרשמי בלונדון.

מותה של המלכה ויקטוריה בשנת 1901 היה הלם לאומה, והמונים התאספו מחוץ לארמון בקינגהאם וחיכו לעדכונים מראש הממשלה. אירוע בולט נוסף היה פתיחת ה-Rubens במלון פאלאס בשנת 2002, מלון מפואר הממוקם בשטח של ארמון בקינגהאם.

המעון הרשמי של המונרך בלונדון

כמעונו הרשמי בלונדון של המונרך הבריטי, ארמון בקינגהאם הוא באמת מחזה שכדאי לראות. זה היה ביתם של ריבוני הממלכה המאוחדת מאז 1837 והוא סמל להיסטוריה העשירה של המדינה.

מהחדרים המפוארים ועד לגנים השופעים, יש משהו מיוחד בארמון בקינגהאם שהופך אותו לאטרקציה חובה לכל מי שמבקר בלונדון. הארמון אירח אירועים משמעותיים רבים לאורך השנים, מחתונות מלכותיות ועד נשפים ממלכתיים והשקיעות.

Similar Posts