|

משפחת המלוכה של בריטניה… המדריך המלא שלך 2023

משפחת המלוכה של בריטניה היא בין הנושאים החשובים שאנשים בעולם מדברים עליהם מדי יום, והיא גם מהווה סמל חשוב מאוד לתושבי בריטניה

במאמר של משפחת המלוכה של בריטניה כאן, ערכנו מידע מקיף אך קצר על משפחת המלוכה של בריטניה.

משפחת המלוכה של בריטניה

על משפחת המלוכה של בריטניה

משפחת המלוכה של בריטניה היא המלוכה הוותיקה והידועה ביותר בעולם. המלך השליט הנוכחי הוא המלך צ’ארלס השלישי, שעלה על כס המלכות ב-8 בספטמבר 2022, עם מות אמו, המלכה אליזבת השנייה, המכהנת על כס המלכות מאז 1952.

ניתן לאתר את ההיסטוריה של משפחת המלוכה של בריטניה לתקופת שלטונו של המלך אלפרד הגדול במאה ה-9. במהלך מאות השנים, המלוכה התפתחה והסתגלה לתנאים פוליטיים וחברתיים משתנים, אך היא תמיד נשארה מוסד מרכזי בבריטניה.

משפחת המלוכה של בריטניה היא מונרכיה חוקתית, מה שאומר שבעוד שהמלך ממלא תפקיד טקסי, הממשלה מנוהלת על ידי נבחרי ציבור. המונרך הוא גם ראש הכנסייה של אנגליה והכוחות המזוינים ומשמש סמל לאחדות לאומית.

משפחת המלוכה של בריטניה

ההיסטוריה של משפחת המלוכה של בריטניה

לאורך ההיסטוריה שלו, אילן היוחסין הבריטי המלכותי, התמודד עם אתגרים ומחלוקות רבות. במאה ה-17, המלך צ’ארלס הראשון הוצא להורג על ידי הפרלמנט במהלך מלחמת האזרחים האנגלית, והמונרכיה בוטלה לזמן קצר. הוא שוחזר בשנת 1660 תחת המלך צ’ארלס השני, אך כוחה של המלוכה הצטמצם מאוד.

במאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20 עמדה המלוכה בפני אתגרים נוספים. המלכה ויקטוריה, שמלטה בין השנים 1837 עד 1901, הייתה מלוכה פופולרית ורב השפעה, אך היורש שלה, המלך אדוארד השביעי, לא היה מוערך באותה מידה. במהלך מלחמת העולם הראשונה, המונרכיה התמודדה עם ביקורת על הפזרנות הנתפסת שלה וחוסר התמיכה במאמץ המלחמתי.

Similar Posts