دانشگاه ادینبورگ … راهنمای کامل شما 2023

آیا به دنبال یک دانشگاه سطح بالا برای ادامه تحصیل هستید؟ به دانشگاه ادینبورگ نگاه نکنید. این موسسه با شهرت جهانی، دانشجویان متنوع و اساتید عالی خود، یکی از بهترین دانشگاه های جهان است.

در این پست وبلاگ در مورد آنچه که دانشگاه ادینبورگ را بسیار خاص می کند بیشتر بدانید!

دانشگاه ادینبورگ

مقدمه ای بر دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ یکی از موسسات تحقیقاتی پیشرو در جهان است و از زمان تأسیس خود در سال 1582 به دانشجویان آموزش های بی نظیری ارائه می دهد. سمینارها و برنامه ها

همچنین دارای یک شبکه فارغ التحصیل چشمگیر از برخی از تأثیرگذارترین متفکران جهان است. دانشگاه ادینبورگ با امکانات آموزشی و تحقیقاتی در سطح جهانی خود مکانی عالی برای شروع سفر آموزشی شما است. چه به دنبال آشنایی با اسکاتلند قرون وسطی باشید و چه به دنبال کاوش در سیاست و روابط بین‌الملل باشید، می‌توانید طیف وسیعی از دوره‌های آموزشی موجود در این موسسه محترم را بیابید.

تاریخچه دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ توسط شورای شهر در سال 1582 تحت نظارت منشور سلطنتی پادشاه جیمز ششم تأسیس شد. این دانشگاه به طور رسمی درهای خود را در سال 1583 افتتاح کرد و آن را به یکی از چهار دانشگاه باستانی اسکاتلند تبدیل کرد. دانشگاه ادینبورگ که در ابتدا به عنوان یک کالج حقوق تاسیس شد، به سرعت به یک کالج رسمی گسترش یافت.

از آن زمان، این مرکز به یکی از بزرگترین مراکز بورس تحصیلی، تحقیق و تدریس در جهان تبدیل شده است. دانشکده تاریخ، کلاسیک و باستان شناسی یکی از تحسین شده ترین بخش های آن است که به دلیل حوزه های تحقیقاتی متنوع و کارشناسان شناخته شده بین المللی مشهور است. این آن را برای کسانی که به دنبال تحصیل در رشته تاریخ و به دست آوردن بینش ارزشمندی از گذشته بشر هستند، گزینه ای عالی می کند.

چرا دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ یک مرکز مشهور برای آموزش و تحقیق در اسکاتلند است که به طور مداوم در رتبه 50 برتر جهان قرار دارد. این ششمین دانشگاه قدیمی در جهان انگلیسی زبان و یکی از هفت دانشگاه باستانی بریتانیا و ایرلند است.

با پنج پردیس خود در سراسر ادینبورگ، دانش آموزان به طیف وسیعی از تجربیات آموزشی با کیفیت بالا از دانشگاهیان در سطح جهانی دسترسی دارند. دانشگاه ادینبورگ با تاریخچه غنی و فهرست چشمگیر فارغ التحصیلان، فرصت های فراوانی را برای دانشجویان فراهم می کند تا اهداف آموزشی خود را دنبال کنند.

از مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد، دانشگاه ادینبورگ برنامه های متنوعی را ارائه می دهد که متناسب با نیازها و علایق مختلف است. این دانشگاه همچنین طیف وسیعی از بورس های تحصیلی را برای حمایت از دانشجویان با هزینه های تحصیلی ارائه می دهد و آنها را قادر می سازد به آموزش با کیفیت بالای دانشگاه دسترسی داشته باشند.

دانشگاه ادینبورگ با فضای حمایتی، منابع عالی و طیف وسیعی از فرصت ها، انتخابی عالی برای کسانی است که به دنبال ادامه تحصیل در اسکاتلند هستند.

رتبه بندی دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ یکی از برترین دانشگاه های دولتی در ادینبورگ، انگلستان است. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه 15 و در بهترین دانشگاه های جهانی رتبه 34 را دارد. مدارس آن بر اساس عملکردشان در مجموعه ای از شاخص های پذیرفته شده به طور گسترده، با امتیاز کلی 4.2 ستاره رتبه بندی شده اند.

همچنین در رتبه‌بندی شهرت جهانی آموزش عالی تایمز برای سال 2022 در بریتانیا در رتبه پنجم قرار دارد. این گواهی بر کیفیت بالای تدریس و تحقیق در دانشگاه ادینبورگ است که نزدیک به 80 درصد از تحقیقات آن به‌عنوان «پیشرو جهان» طبقه‌بندی شده است. .

این دانشگاه با داشتن تعداد زیادی مدرک کارشناسی و 75000 درخواست در سال، یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های جهان است که آن را به انتخابی ایده آل برای کسانی که به دنبال تحصیلات عالی هستند تبدیل می کند.

دانشگاه ادینبورگ

دوره ها و برنامه های دانشگاهی دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ طیف گسترده ای از برنامه های دانشگاهی را در رشته های مختلف ارائه می دهد. از حسابداری و امور مالی گرفته تا مطالعات سلتیک و تاریخ، دانشجویان این فرصت را دارند که از بین 393 رشته در مقطع کارشناسی انتخاب کنند.

دانشکده / مدرسهبرنامه ها
هنر، علوم انسانی و اجتماعیادبیات انگلیسی، تاریخ، زبان‌شناسی و آوایی، فلسفه، انسان‌شناسی اجتماعی، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی و غیره
مدرسه کسب و کارمدیریت بازرگانی، حسابداری، مالی، مدیریت و غیره
الوهیتالهیات، الهیات و مطالعات دینی
تحصیلاتآموزش، تربیت بدنی، علوم ورزشی و غیره
مهندسیمهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق و الکترونیک و غیره
انفورماتیکعلوم کامپیوتر، هوش مصنوعی، علوم شناختی و غیره
قانونحقوق، از جمله حقوق تجارت، حقوق جزا، حقوق محیط زیست و غیره
پزشکی و دامپزشکیعلوم زیست پزشکی، پزشکی بالینی، دامپزشکی و غیره
علوم پایهزیست شناسی، شیمی، علوم زمین، ریاضیات، و غیره
علوم اجتماعی و سیاسیروابط بین الملل، سیاست، جامعه شناسی، مددکاری اجتماعی و موارد دیگر

لطفاً توجه داشته باشید که این لیست جامعی از همه برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه ادینبورگ نیست، اما یک نمای کلی از طیف برنامه های دانشگاهی موجود ارائه می دهد.

Similar Posts