ستارگان در بریتانیا: راهنمای کجا، چه زمانی و چگونه 2023

با تماشای ستارگان در بریتانیا، شگفتی های کیهان را کشف کنید و بیاموزید که در کجا می توانید خیره کننده ترین مناظر را برای یک شب جادویی پیدا کنید.

آه، ستارگان! آیا خیره شدن به کیهان در یک شب صاف و تعجب در مورد اسرار جهان شگفت انگیز نیست؟ در بریتانیا، این تفریح ​​باستانی به لطف حومه زیبا و ذخایر آسمان تاریک، بیش از همیشه قابل دسترس است. بیایید به این سفر آسمانی شیرجه بزنیم!

ستارگان در بریتانیا

بهترین زمان برای رصد ستارگان در بریتانیا

تفاوت های فصلی

زمستان بهترین زمان برای رصد ستارگان در بریتانیا است. چرا می پرسی؟ شب‌های طولانی‌تر به معنای زمان تماشای ستارگان بیشتر است و هوای سرد صاف‌تر است و ستاره‌های بیشتری را نشان می‌دهد. اما فصل های دیگر را نادیده نگیرید. کهکشان راه شیری از اواخر بهار تا اوایل پاییز قابل مشاهده است!

ملاحظات آب و هوا

به یاد داشته باشید، بهترین شب های رصد ستارگان صاف و بدون ماه است. قبل از حرکت، وضعیت آب و هوا و فاز ماه را بررسی کنید. هی، ما آب و هوا را کنترل نمی کنیم، درست است؟

بهترین مکان ها برای رصد ستارگان در بریتانیا

ذخیره‌گاه‌ها و پارک‌های آسمان تاریک

آیا می‌دانستید بریتانیا خانه برخی از بزرگترین مناطق ذخیره‌گاه آسمان تاریک جهان است؟ این مکان ها با حداقل آلودگی نوری هستند که امکان رصد شگفت انگیز ستاره ها را فراهم می کند. Brecon Beacons در ولز، Exmoor و South Downs در انگلستان، و پارک جنگلی Galloway در اسکاتلند نمونه‌های خارق‌العاده‌ای هستند!

سایت های رصد ستارگان در انگلستان

از رصدخانه کیلدر در نورثامبرلند گرفته تا پارک ملی ساوث داونز، انگلستان مکان‌های دیدنی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند. تصور کنید کهکشان آندرومدا یا سحابی شکارچی را از این مکان ها مشاهده می کنید!

مکان های رصد ستارگان در اسکاتلند

Similar Posts