Belfast’ta Alışveriş… Tam Rehberiniz 2023

Belfast’ta alışverişe nereye gideceğinizi bilmek ister misiniz? Belfast’ta alışverişe gitmek istiyorsanız rehberimiz sizi en iyi alışveriş merkezlerine ve bağımsız butiklere götürecektir.

Bu kitapta mahallenin kendine özgü pazarları, outlet alışveriş merkezleri, yerel alışveriş merkezleri ve harika hediyelik eşya dükkanları yer alıyor. İster benzersiz bir hediyelik eşya olsun, ister yerel yemeklerin tadı ya da ihmal edilmiş temel şeyler olsun, ziyaretiniz sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü eşyayı satın alabileceğiniz en iyi yerleri size göstereceğiz.

Belfast'ta Alışveriş

Belfast’ta Alışverişe Gidilebilecek En İyi 10 Yer

Victoria Meydanı

Victoria Meydanı, dört kata yayılan 70’in üzerinde mağazasıyla bir Belfast geleneğidir. Alışveriş merkezi sadece ünlü bir alışveriş merkezi değil, aynı zamanda Belfast’ın 360 derecelik manzarasını sunan camdan bir gözlem platformu olan Dome’a ​​da ev sahipliği yapıyor.

Lanyon Place tren istasyonuna yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesindeki bu alışveriş bölgesi, çeşitli üst düzey işletmelere, popüler zincir mağazalara ve kafelerin yanı sıra İrlanda’nın tek Apple Store’una da ev sahipliği yapmaktadır. Odeon Tiyatrosu’nu ziyaret etmek yağmurlu bir öğleden sonrayı geçirmenin mükemmel bir yoludur. Victoria Meydanı yakındaki mağazaları, restoranları ve turistik yerleri keşfetmeye başlamak için harika bir yerdir.

Açılış Saatleri:  Güne göre değişir, her gün açıktır

Kraliçe’nin Atari Salonu

Queen’s Arcade benzersiz butiklere ve yüksek kaliteli el yapımı ürünlere ev sahipliği yapmaktadır. Viktorya döneminden kalma pasajı, Rolex ve Montblanc gibi güzel lüks butiklere ev sahipliği yapmaktadır. 1880 yılında inşa edilmiştir.

Donegall Place otobüs durağının hemen karşısındaki Queen’s Arcade, bazıları yerel olan yaklaşık yirmi beş üst düzey perakendeciye ev sahipliği yapıyor. Üst düzey etiketler sizin işiniz olmasa bile, atari salonunun davetkar atmosferi onu mutlaka görülmesi gereken bir yer haline getiriyor.

Çalışma saatleri :  Pazartesi-Cumartesi 9.00-18.00, Pazar 13.00-18.00

St George Pazarı

St. George’s Market 1600’lü yıllardan beri varlığını sürdürüyor, 1800’lü yıllarda çağdaş görünümüne kavuştu ve 1997 yılında yenilendi. Pazarda yöresel ürünler, antikalar ve kıyafetlerin satıldığı çeşitli tezgahlar bulunuyor.

Gıdadan giyime ve antikalara kadar her şeyin satıldığı 200’den fazla satıcıyla pazar cuma günleri canlanıyor. Cumartesi tamamen mutfak, çiçek ve zanaatla ilgilidir. Pazar günleri yerel el sanatları, vintage ürünler ve müzik performansları mevcuttur. Her gün her şeyden biraz vardır ama kalabalıklar her zaman farklıdır.

Açılış Saatleri :  Cuma-Pazar değişen saatler (Pazartesi-Perşembe kapalı)

Similar Posts