Birmingham Üniversitesi…Tam Kapsamlı Rehberiniz 2023

Birmingham Üniversitesi’ne hoş geldiniz! İster aday bir öğrenci olun, ister mevcut bir öğrenci veya sadece meraklı bir okuyucu olun, üniversitemizin sunduğu tüm harika şeyleri sizinle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Dünyaca ünlü araştırmalardan canlı bir öğrenci hayatına kadar, kendimizi Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerden biri olarak adlandırmaktan gurur duyuyoruz. Öyleyse içeri gelin ve University of Birmingham’ı bu kadar özel yapan şey hakkında daha fazla bilgi edinin.

Birmingham Üniversitesi

Birmingham Üniversitesi’ne Giriş

University of Birmingham’da eğitim almayı düşünüyorsanız, kurumu tanımanız önemlidir. 1900 yılında kurulan University of Birmingham, Edgbaston, Birmingham, Birleşik Krallık’ta bulunan ünlü bir kamu araştırma üniversitesidir.

Akademik mükemmellik konusunda mükemmel bir üne ve modern bir kampüse sahip olan üniversite, dünyanın her yerinden öğrencileri kendine çekmektedir. Tarihi, 19. yüzyılın sonlarında Birmingham şehir üniversitesinin gelişimine kadar uzanır.

Zamanla, üniversite beşeri bilimler, sosyal bilimler, mühendislik, tıp ve işletme alanlarında çok beğenilen bir dizi akademik programla lider bir akademik kurum haline geldi. Bu blogda, tarihi, akademik programları, öğrenim ücretleri, bursları, öğrenci deneyimi ve ünlü mezunları dahil olmak üzere Birmingham Üniversitesi’ne daha derinlemesine bakacağız.

Birmingham Üniversitesi

Neden Birmingham Üniversitesi

Yüksek öğrenim düşünüyorsanız, University of Birmingham kesinlikle seçenekler listenizde olmalıdır. Öncü mirası, birinci sınıf tesisleri ve beğenilen akademik programlarıyla, araştırma ve gelişmekte olan disiplinlerde liderliğini sürdüren üst düzey bir kurumdur.

Üniversitenin çeşitli ve uluslararası bir öğrenme ortamı sağlama taahhüdü, geçmişiniz veya ilgi alanınız ne olursa olsun, onu eğitim almak için harika bir yer haline getirir. Ayrıca, Birleşik Krallık’ta en iyi işverenler tarafından en çok hedeflenen üniversite olması, University of Birmingham’dan bir derecenin olağanüstü kariyer fırsatlarına yol açabileceğinin iyi bir göstergesidir.

Yeniliğe, kapsayıcılığa ve mükemmelliğe değer veren bir üniversite arıyorsanız, University of Birmingham dikkate alınmaya değer.

Birmingham Üniversitesi

Birmingham Üniversitesi’nin Sıralaması ve İtibarı

University of Birmingham’ın sıralaması ve itibarı, akademik mükemmelliği ve kaliteli eğitim sağlama taahhüdü hakkında çok şey anlatır. Üniversite, Birleşik Krallık’taki önde gelen eğitim kurumlarından biri olarak konumunun altını çizerek, sürekli olarak en iyi 100 küresel üniversite arasında sıralanmıştır.

Times Üniversite Rehberi 2023’teki sıralaması, yüksek akademik başarı standartlarının bir kanıtıdır ve genel puanı %77’dir ve onu Birleşik Krallık’ta 20. sıraya yerleştirmektedir. Ayrıca, US News & World Report’un En İyi Küresel Üniversiteler Sıralamasında 4,2 yıldızla aldığı toplam puanla 89. sırada yer alması itibarını daha da sağlamlaştırmaktadır. Birmingham Üniversitesi’nin araştırma ve eğitim kalitesi, 2021 Araştırmada Mükemmellik Çerçevesinde eşit 13. sırada olması, güçlü araştırma referanslarının bir göstergesi olarak tanınmaktadır.

Genel olarak, Birmingham Üniversitesi’nin akademik mükemmellik ve saygınlık geçmişi, onu dünya çapındaki öğrenciler için en iyi seçenek haline getirmeye devam ediyor.

Birmingham Üniversitesi’ndeki Akademik Programlar

Birmingham Üniversitesi’ni keşfetmeye devam ederken, akademik programlarını incelemenin zamanı geldi. Kurumun, popüler M.Sc. Eşsiz MSci Biyomedikal Bilimine (Hons) Gelişmiş Bilgisayar Bilimi.

Üniversite, bu programların yanı sıra şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde türünün tek örneği olan bir kanser biyolojisi lisans programı da sunmaktadır. Ek olarak, lisans programlarına doğrudan giriş yolu sağlamak için tasarlanmış, üniversite tarafından verilen kurslar olan hazırlık programları sunulmaktadır.

Bu kadar kapsamlı akademik programlarla, ilginizi çekecek ve sizi tatmin edici bir kariyere hazırlayacak bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca, istihdam edilebilirliği yüksek ve başarılı mezunlar verme itibarı ile mezun olduktan sonra beklentileriniz konusunda kendinize güvenebilirsiniz.

Bunlar, Birmingham Üniversitesi’nde görebileceğiniz bölümlerin bir kısmıdır:

Bölüm AdıFakülte/Kolej
Birmingham İşletme OkuluBirmingham İşletme Okulu
Sanat ve Hukuk FakültesiSanat ve Hukuk Fakültesi
Birmingham Hukuk FakültesiSanat ve Hukuk Fakültesi
Afrika Çalışmaları ve Antropoloji BölümüSanat ve Hukuk Fakültesi
Amerika ve Kanada Çalışmaları BölümüSanat ve Hukuk Fakültesi
Arkeoloji ve Antik Tarih BölümüSanat ve Hukuk Fakültesi
Drama ve Tiyatro Sanatları BölümüSanat ve Hukuk Fakültesi
İngiliz Dili ve Uygulamalı Dilbilim BölümüSanat ve Hukuk Fakültesi
Tarih BölümüSanat ve Hukuk Fakültesi
Diller, Kültürler, Sanat Tarihi ve Müzik BölümüSanat ve Hukuk Fakültesi
Felsefe BölümüSanat ve Hukuk Fakültesi
İlahiyat ve Din BölümüSanat ve Hukuk Fakültesi
Eğitim OkuluSosyal Bilimler Fakültesi
Sosyal Politika, Sosyoloji ve Kriminoloji BölümüSosyal Bilimler Fakültesi
Afrika Çalışmaları ve Antropoloji BölümüSosyal Bilimler Fakültesi
Ekonomi BölümüSosyal Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası Çalışmalar BölümüSosyal Bilimler Fakültesi
Hükümet ve Toplum OkuluSosyal Bilimler Fakültesi
Psikoloji OkuluYaşam ve Çevre Bilimleri Fakültesi
Biyolojik Bilimler OkuluYaşam ve Çevre Bilimleri Fakültesi
Coğrafya, Yer ve Çevre Bilimleri OkuluYaşam ve Çevre Bilimleri Fakültesi
Kimya Mühendisliği OkuluMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
İnşaat Mühendisliği OkuluMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Bilgisayar Bilimleri OkuluMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Elektronik, Elektrik ve Sistem Mühendisliği OkuluMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Matematik OkuluMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Metalurji ve Malzeme OkuluMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Fizik ve Astronomi OkuluMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Tıp ve Diş Bilimleri FakültesiTıp ve Diş Bilimleri Fakültesi

Lisans ve Lisansüstü Öğrenim Ücretleri

Burada, lisans ve lisansüstü akademik programlar için öğrenim ücreti aralığı fiyatlarını görebilirsiniz. Bu fiyatın sadece yerel İngiltere vatandaşları için geçerli olduğunu unutmayın.

Similar Posts