Leicester Üniversitesi…Tam Kapsamlı Rehberiniz 2023

İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden birinde ileri eğitim almak ister misiniz? Leicester Üniversitesi’nden başka bir yere bakmayın! Çok çeşitli kurslar, son teknoloji tesisler ve canlı bir öğrenci topluluğu ile Leicester, eğitiminizde bir sonraki adımı atmak için mükemmel bir yerdir.

Leicester’ın neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Leicester Üniversitesi

Leicester Üniversitesi’ne Giriş

Leicester, İngiltere’de bulunan bir kamu araştırma üniversitesi olan Leicester Üniversitesi’ne hoş geldiniz. 1921 yılında kurulan üniversite, kaliteli eğitim verme konusunda zengin bir tarihe ve 100 yıllık bir mirasa sahiptir. Uluslararası mükemmellik taahhüdü ile Leicester Üniversitesi, dünyadaki üniversiteler arasında ilk %1’lik dilimde yer almaktadır.

Birinci sınıf araştırmalarla desteklenen üniversite, bilimler, beşeri bilimler, hukuk, tıp, sanat ve işletme alanlarında eğitim programları ve kurslar sunmaktadır. İster lisans, ister lisansüstü öğrencisi olun, University of Leicester hedeflerinize ulaşmanız ve değişimin bir vatandaşı olarak daha iyi bir gelecek kurmanız için birçok fırsat sunar.

Öyleyse neden bize katılıp kendini olumlu bir etki yaratmaya adamış bir topluluğun parçası olmuyorsun?

Leicester Üniversitesi Tarihi

Leicester Üniversitesi

Neden Leicester Üniversitesi

Birleşik Krallık’ın en hızlı büyüyen üniversitelerinden biri olan University of Leicester, benzersiz bir öğrenci deneyimi sunar. Uluslararası mükemmelliğe ve dünyayı değiştiren araştırmaya bağlılıkla, burada eğitim almak, dinamik ve yenilikçi bir topluluğun parçası olmanızı sağlar.

Ayrıca, üniversitenin merkezi konumu, şehrin tüm olanaklarına ve cazibe merkezlerine erişimi kolaylaştırır. Akademisyenlerin ötesinde, öğrenci hayatına dahil olmak ve üniversitede geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için sayısız fırsat vardır. İster spor, kulüpler veya gönüllülük yoluyla olsun, Leicester Üniversitesi sizi gelecekteki çabalarınızda başarıya hazırlayacak çok yönlü bir deneyim sunar.

Bu nedenle, kendini mükemmelliğe ve yeniliğe adamış, değer odaklı bir üniversite arıyorsanız, University of Leicester sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

Leicester Üniversitesi’nin Sıralaması ve İtibarı

Sıralama ve itibar söz konusu olduğunda, Leicester Üniversitesi Birleşik Krallık’ta ve dünya çapında en iyi performans gösteren bir kurumdur. Times Higher Education World University Rankings’e göre dünya sıralamasında 163. ve Birleşik Krallık’ta 22. sırada yer alarak sıralaması sürekli olarak yüksek olmuştur.

QS World University Rankings 2023’e göre üniversitenin genel puanı 711 veya %71’dir. Ek olarak, Leicester Üniversitesi, aynı sıralama sağlayıcısına göre Görsel Sanatlar ve Sahne (Sanat ve Beşeri Bilimler) alanında Leicester’daki üniversiteler arasında birinci ve İngiltere’deki üniversiteler arasında 24. sırada yer almaktadır.

Üniversite, 2019’da Reuters’in Avrupa’nın en yenilikçi üniversiteleri arasında ilk 100’ü arasında 76. sırada yer alarak yenilikçiliğiyle de takdir topladı. Bu sıralamalar ve takdirler, Leicester Üniversitesi’nin her alanda mükemmellik için çabalayan bir kurum olduğunu kanıtlıyor.

Leicester Üniversitesi Kursları

Leicester Üniversitesi’nde 27 konuda çok çeşitli akademik programlar bulacaksınız. Sanat, Psikoloji, Tıp, Hukuk, Eğitim, Biyolojik Bilimler veya Matematik Bilimleri alanlarında derece yapmakla ilgileniyorsanız, burada nişinizi bulacaksınız. Mevcut 130’dan fazla tam zamanlı ve yarı zamanlı lisans ve lisansüstü derecesi ile, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçeneğiniz olacak ve bu, mevcut kapsamlı uzaktan eğitim kurslarını saymıyor bile.

200’den fazla derece programı ve 400 sertifika ile burada uluslararası öğrenciler de kabul edilmektedir. İlgi alanlarınız ne olursa olsun, University of Leicester’da ihtiyaçlarınıza uygun bir program bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Aşağıda bu departmanlardan bazılarına göz atın:

DepartmanFakülte
Arkeoloji ve Antik TarihSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
BiyolojiYaşam Bilimleri Fakültesi
KimyaBilim ve Mühendislik Fakültesi
KriminolojiSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
ekonomiSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
EğitimSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
MühendislikBilim ve Mühendislik Fakültesi
İngilizceSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
Coğrafya, Jeoloji ve ÇevreBilim ve Mühendislik Fakültesi
TarihSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
bilişimBilim ve Mühendislik Fakültesi
KanunSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
YönetmekSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
Matematik ve Aktüerya BilimiBilim ve Mühendislik Fakültesi
Medya ve İletişimSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
Tıbbi ve Sosyal Bakım EğitimiYaşam Bilimleri Fakültesi
İlaçYaşam Bilimleri Fakültesi
Modern DillerSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
Nörobilim, Psikoloji ve DavranışYaşam Bilimleri Fakültesi
Fizik ve AstronomiBilim ve Mühendislik Fakültesi
Siyaset ve Uluslararası İlişkilerSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
sosyolojiSosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Leicester Üniversitesi Öğrenim ücretleri

Leicester Üniversitesi’nde öğrenim ücretleri, kursun türüne, ücret durumuna, vatandaşlığa ve eğitim şekline göre değişir. 2023/24’te başlayan lisansüstü kurslar için, tam yıllık öğrenim ücreti ortalama 10.000 £ iken, 1. dönem 7.400 £’dir.

Similar Posts