Blackpool’da Alışveriş… Tam Kapsamlı Rehberiniz 2023

Brooks Koleksiyonları ve Müzesi 1949’dan beri topluma hizmet ediyor. Bodrum katında tanınmış kişilerin döküm modellerinden kraliyet eserlerine ve Edward dönemi çanak çömleklerine kadar her şey bulunmaktadır. Müze üst katta yer alır ve Blackpool’un simgesel modellerini, eski oyuncak bebek evlerini ve İngiliz askeri gruplarının kayıtlarını içerir. Müzeye giriş ücreti yoktur.

Altın Yol

Bazen “Altın Yol” olarak da bilinen Gezinti Yolu, Blackpool’un Kuzey ve Güney İskeleleri arasında uzanır ve 2,7 mil uzunluğundadır. Bölge, Birleşik Krallık’ın kumar makinesi merkezi olarak tanınmakla birlikte, temalı barlardan geleneksel ‘chippie’lere ve akide şekeri satış noktalarına kadar her şeye sahiptir.

Promenade, Blackpool Tower, SEA LIFE Blackpool, Madame Tussauds ve Pleasure Beach eğlence parkına ev sahipliği yaparak burayı hem turistler hem de yerel halk için popüler bir destinasyon haline getiriyor. Altın Yol’un tamamını yürümek istemiyorsanız birkaç pound karşılığında tramvaya binebilirsiniz.

Bonny Sokak Pazarı

Bonny Street Market’teki satıcılardan bazıları, 75 tezgahlarında sattıkları birçok benzersiz ürünün yanı sıra sattıkları mücevherleri de kişiselleştirebiliyor. Sadece yüz metre uzaklıktaki plajda pek çok oyun ve plaj kıyafeti de bulunuyor. Blackpool’da uygun fiyatlı alışveriş arıyorsanız bu pazar idealdir.

Bonny Street Market, Promenade’deki SEA LIFE Blackpool’un hemen arkasındadır. Bonny Street Otoparkı en yakın olanıdır; Chapel Street Otoparkı ve Jaggy Thistle Otoparkı da yürüme mesafesindedir.

Çalışma saatleri:  Her gün sabah 9’dan akşam 6’ya kadar

Aziz John Meydanı

St. John Meydanı, Kış Bahçeleri ile II. Dereceden koruma altındaki St. John Kilisesi arasında yer alan yayalara açık bir meydandır. Zincir mağazalardan yerel butiklere, halka açık sanat eserlerine ve açık hava eğlencelerine kadar çok sayıda perakendeci bulunmaktadır. Bölgedeki birçok kişi giyim ve mücevher alışverişi yapmak için oraya gidiyor.

Saint John Meydanı’nda ve komşu bölgelerde her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Şehirde her Ağustos ayında dünyanın en iyi punk gruplarından bazılarının performanslarının sergilendiği Rebellion Festivali düzenleniyor. Biraz daha az meşgul bir şey arıyorsanız, Britanya Country Müzik Festivali her yıl düzenlenmektedir ve çok eğlencelidir.

Banka Hey Caddesi

Similar Posts