Blackpool’da Alışveriş… Tam Kapsamlı Rehberiniz 2023

Bank Hey Street, Blackpool Tower’ın arkasında yer alan, yalnızca yayalara açık bir alışveriş bölgesidir. Utopia Womenswear ve Sonia Fashions gibi yerel favorilerin yanı sıra Primark, TK Maxx ve Sports Direct gibi tanınmış markaları da bulabilirsiniz. Yolculuğunuza biraz ilgi çekici bir dokunuş katmak için Çingene Petrulengro’yu ziyaret ederek psişik bir okuma yapın.

Bank Hey Street, Blackpool Tower Dungeon ve Dino Mini Golf gibi önemli turistik mekanların yakınında ideal bir konuma sahiptir ve aynı zamanda Promenade’in gürültüsünden ve karmaşasından uzakta sakin bir alışveriş molası sunmaktadır. Sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki Houndshill Alışveriş Kompleksi’nde otopark mevcuttur.


Naip

Blackpool’daki Regent, 1920’lerden kalma, antika pazarına dönüştürülmüş üç katlı, 600 metrekarelik eski bir sinema salonudur. Çini, seramik, ev eşyaları, mobilya ve koleksiyon parçalarının tümü mevcuttur. Aşağıda, unlu mamuller ve içecekler sunan geleneksel bir çay salonu ve kafe bulunmaktadır.

The Regent’in hemen karşısında ücretsiz bir otopark bulunmaktadır. Blackpool North sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir ve tren istasyonuna kolaylıkla ulaşılabilir. Blackpool’dan Birleşik Krallık’taki diğer büyük lokasyonlara giden otobüslerin çoğu, yolcularını bu simgesel yapıdan yaklaşık 200 metre uzakta bırakıyor.

Çalışma saatleri:  Pazartesi-Cumartesi 10:00 – 16:30, Pazar 10:00 – 16:00


Lytham Yolu

Lytham Road’un mağazaları, Avrupa mutfağı sunanlardan çizgi romanlar, deniz kabukları, geleneksel kahveler ve hatta sağlık ve güzellik ürünleri satan mağazalara kadar çeşitlilik göstermektedir. Kumaş ve mobilya mağazaları dövme salonları, süpermarketler ve sürüngen sığınağıyla bir arada bulunuyor. Ayaklarınızın dinlenmeye ihtiyacı olduğunda biraz yiyecek ve serinletici bir içecek için bir Hint restoranına veya spor barına uğrayın.

Gezinti Yolu’na paralel ve Güney İskelesi’nin arkasında uzanan Lytham Yolu oyun salonlarına, su parkına, kumarhaneye ve go-kart pistine ev sahipliği yapar. Blackpool Güney İstasyonu’na yürümek çok zor olmasa gerek. Eğer araba kullanıyorsanız arabanızı Lytham Road otoparkına bırakabilirsiniz.

Affinity Outlet Lancashire

Blackpool’daki Affinity Outlet Lancashire ucuz tasarım ürünleri sunuyor. Claire’s, Bench, Sports Direct ve The Works markalarından kıyafet, ayakkabı ve aksesuarlar mevcuttur. Affinity Outlet Lancashire, 45 tanınmış işletmeye ev sahipliği yapıyor ve bazılarında %60’a varan indirimler sunuluyor. Çocuklar için kapalı bir yumuşak oyun alanı da bulunmaktadır.

Fisherman’s Walk tramvay istasyonu yaklaşık beş dakika uzaklıktadır ve alışveriş yapanlar Affinity Outlet Lancashire’daki 700 araçlık otoparktan memnun kalacaklardır. Alternatif olarak Blackpool şehir merkezinden Route 1 üzerinden giden otobüse binebilirsiniz; bu yolculuk bir saat kadar sürebilir.

Çalışma saatleri:  Her gün sabah 10’dan akşam 6’ya kadar

Similar Posts