|

Edinburgh Üniversitesi…Tam Rehberiniz 2023

Eğitiminize devam etmek için üst düzey bir üniversite mi arıyorsunuz? Edinburgh Üniversitesi’nden başka bir yere bakmayın. Dünyaca ünlü itibarı, çeşitli öğrenci yapısı ve mükemmel öğretim kadrosu ile bu kurum dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir.

Bu blog yazısında Edinburgh Üniversitesi’ni neyin bu kadar özel yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinin!

Edinburgh Üniversitesi

Edinburgh Üniversitesi’ne Giriş

Edinburgh Üniversitesi, dünyanın önde gelen araştırma kurumlarından biridir ve kurulduğu 1582 yılından bu yana öğrencilerine rakipsiz bir eğitim sunmaktadır. seminerler ve programlar.

Aynı zamanda dünyanın en etkili düşünürlerinden bazılarının etkileyici bir mezunlar ağına sahiptir. Birinci sınıf öğretim ve araştırma tesisleri ile Edinburgh Üniversitesi, eğitim yolculuğunuza başlamak için harika bir yerdir. İster Orta Çağ İskoçya’sına bir giriş arıyor olun, ister siyaset ve uluslararası ilişkileri araştırın, bu saygın kurumda bir dizi kurs bulabilirsiniz.

Edinburgh Üniversitesi Tarihi

Edinburgh Üniversitesi, belediye meclisi tarafından 1582’de Kral James VI’nın kraliyet tüzüğü yetkisi altında kuruldu. 1583’te resmen kapılarını açarak İskoçya’nın dört eski üniversitesinden biri oldu. Başlangıçta bir hukuk fakültesi olarak kurulan Edinburgh Üniversitesi, hızla resmi olarak kurulmuş bir kolej haline geldi.

O zamandan beri, burs, araştırma ve öğretim için dünyanın en büyük merkezlerinden biri haline geldi. Tarih, Klasikler ve Arkeoloji Okulu, çeşitli araştırma alanları ve uluslararası kabul görmüş uzmanlarıyla tanınan, en beğenilen bölümlerinden biridir. Bu, tarihte bir derece peşinde koşmak ve insanlık geçmişine dair paha biçilmez bir içgörü kazanmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir.

Neden Edinburgh Üniversitesi

Edinburgh Üniversitesi, İskoçya’da sürekli olarak dünyanın en iyi 50* sıralamasında yer alan ünlü bir öğretim ve araştırma merkezidir. İngilizce konuşulan dünyanın altıncı en eski üniversitesi ve İngiltere ile İrlanda’nın yedi eski üniversitesinden biridir.

Edinburgh genelindeki beş kampüsü ile öğrenciler, birinci sınıf akademisyenlerin bir dizi yüksek kaliteli eğitim deneyimine erişebilir. Zengin tarihi ve etkileyici mezun kadrosuyla Edinburgh Üniversitesi, öğrencilere eğitim hedeflerini gerçekleştirmeleri için çok sayıda fırsat sunar.

Edinburgh Üniversitesi, lisans eğitiminden lisansüstü eğitime kadar farklı ihtiyaç ve ilgi alanlarını karşılamak için tasarlanmış çeşitli programlar sunmaktadır. Üniversite ayrıca öğrencilerine öğrenim ücretlerini desteklemek için çeşitli burslar sunarak onların üniversitenin yüksek kaliteli eğitimine erişmelerini sağlar.

Destekleyici atmosferi, mükemmel kaynakları ve çok çeşitli fırsatlarıyla University of Edinburgh, eğitimlerini İskoçya’da sürdürmek isteyenler için mükemmel bir seçimdir.

Edinburgh Üniversitesi Sıralaması

Edinburgh Üniversitesi, Birleşik Krallık’ın Edinburgh kentindeki en iyi devlet üniversitelerinden biridir. 2023 QS Dünya Üniversite Sıralamasında 15. ve En İyi Küresel Üniversitelerde 34. sırada yer almaktadır. Okulları, genel olarak 4,2 yıldızlık bir puanla, yaygın olarak kabul edilen bir dizi göstergeye göre performanslarına göre sıralanır.

Ayrıca The Times Higher Education’ın 2022 Dünya İtibar Sıralamasında Birleşik Krallık’ta beşinci sırada yer almaktadır. Bu, Edinburgh Üniversitesi’ndeki yüksek öğretim ve araştırma kalitesinin bir kanıtıdır ve araştırmalarının yaklaşık yüzde 80’i ‘dünya lideri’ olarak sınıflandırılmıştır. .

Birçok lisans derecesi ve yılda 75.000 başvuru ile dünyanın en büyük ve en prestijli üniversitelerinden biridir – birinci sınıf bir eğitim almak isteyenler için ideal bir seçimdir.

Edinburgh Üniversitesi

Edinburgh Üniversitesi Kursları ve Akademik Programlar

Edinburgh Üniversitesi, çeşitli disiplinlerde çok çeşitli akademik programlar sunmaktadır. Öğrenciler, Muhasebe ve Finanstan Kelt Çalışmaları ve Tarihe kadar 393 lisans dersi arasından seçim yapma şansına sahiptir.

Fakülte/ YüksekokulProgramlar
Sanat, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimlerİngiliz Edebiyatı, Tarih, Dilbilim ve Fonetik, Felsefe, Sosyal Antropoloji, Sosyoloji, Psikoloji ve daha fazlası
İş okuluİşletme, Muhasebe, Finans, Yönetim ve daha fazlası
ilahiyatİlahiyat, Teoloji ve Din Bilimleri
EğitimEğitim, Beden Eğitimi, Spor Bilimleri ve daha fazlası
MühendislikKimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve daha fazlası
bilişimBilgisayar Bilimi, Yapay Zeka, Bilişsel Bilim ve daha fazlası
KanunTicaret Hukuku, Ceza Hukuku, Çevre Hukuku ve daha fazlasını içeren Hukuk
Tıp ve VeterinerlikBiyomedikal Bilimler, Klinik Tıp, Veterinerlik ve daha fazlası
BilimBiyoloji, Kimya, GeoSciences, Matematik ve daha fazlası
Sosyal ve Siyaset BilimiUluslararası İlişkiler, Politika, Sosyoloji, Sosyal Hizmet ve daha fazlası

Lütfen bunun Edinburgh Üniversitesi tarafından sunulan tüm programların kapsamlı bir listesi olmadığını, ancak mevcut akademik program yelpazesine genel bir bakış sağladığını unutmayın.

Similar Posts