En İyi 10 Oxford Müzeleri… Tam Kapsamlı Rehberiniz 2023

Eğer sanatın dönüştürücü gücüne inanıyorsanız, Birleşik Krallık’ın en tanınmış çağdaş sanat galerilerinden biri olan Modern Art Oxford’u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Modern Sanat Oxford’da çocuk dostu etkinliklerden yükselen sanatçılara yönelik sergi alanlarına kadar herkes için bir şeyler vardır.

Yıl boyunca Modern Sanat Oxford, önde gelen sanatçı ve tasarımcıların çeşitli seminerleri, müzik gösterileri ve konuşmaları düzenlemektedir. Hediyelik eşya dükkanı, müşterileri evlerine muhteşem yeni bir sanat eseri taşımaya davet ediyor ve kafe, ayrılmadan önce çeşitli nefis yemekler sunuyor.

Açılış saatleri : Salı – Cumartesi 10:00 – 17:00 Pazar 12:00 – 17:00

Hikaye Müzesi

Hikaye Müzesi Oxford’un en eşsiz müzesidir. Hikaye Müzesi popüler kültürde hikaye anlatıcılığına odaklanıyor ve sergileri ve odaları çocuklara yönelik. Her köşede sizi bekleyen sürprizler burayı saha gezileri ve kutlamalar için ideal kılıyor.

Hikaye Müzesi’nde bir kafenin yanı sıra hediyelik eşya ve kitapçı da bulunmaktadır. Hikaye Müzesi’nde özel gününü burada geçirmek isteyenler için bir de doğum günü odası bulunuyor. Aileler yıllık geçiş kartı satın alarak giriş ve diğer müze ücretlerinden tasarruf edebilirler.

Çalışma saatleri : Her gün 9:30 – 17:30 arası

Oxfordshire Müzesi

Oxfordshire Müzesi’nde bölgenin modern Britanya’nın oluşumundaki önemi hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu sıcak ve misafirperver atmosferde her yaştan ziyaretçi bölgenin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve doğal dünyaya dair anlayışlarını geliştirebilir.

Küçük çocuklu aileler müzenin çocuk dostu pek çok atraksiyonunu sevecek, ancak her yaştan ziyaretçinin ilgisini modern sanat koleksiyonu ve değişen özel sergiler çekecek. Çeşitli tarihi ve kültürel konulardaki konuşmacılar ve uzmanlar, bilgilerini paylaşmak ve ziyaretçilerle diyalog kurmak için sıklıkla müzeye davet ediliyor.

Açılış saatleri :  Salı-Cumartesi 10:00-17:00 Pazar 14:00-17:00 Pazartesi – kapalı

Oxford Otobüs Müzesi

Otobüs taşımacılığının evrimiyle ilgilenen herkes için Oxford Otobüs Müzesi bir heyecan hazinesidir. Bazıları yüzyılın başlarına ait olan yaklaşık 40 eski otobüs ve yolcu otobüsü sergileniyor.

Oxford Otobüs Müzesi’ni ziyaret edenler, kullanımdan kaldırılan otobüsleri satın alıp restore ederek yalnızca geçmişi onurlandırmakla kalmıyor; aynı zamanda sektörün geleceğine de yatırım yapıyorlar. Gönüllüler ve katkıda bulunanlar, İngiliz tarihinin bu kritik anını sergilemek için müzedeki çok sayıda serginin ve türünün tek örneği olan eserlerin küratörlüğünü titizlikle yaptı.

Açılış saatleri : Çarşamba ve Pazar 10:30 – 16:30 arası Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri kapalıdır

Similar Posts