En İyi 10 Oxford Müzeleri… Tam Kapsamlı Rehberiniz 2023

Aydınlık bir öğleden sonra, Oxford’un birçok müzesinden birini ziyaret etmek günü geçirmenin ideal yoludur. Tarih meraklısı olmasanız bile, inanılmaz öğe koleksiyonu ve nazik, samimi ortam nedeniyle yerel müzenizi ziyaret etmek harika hissedecektir.

Hem ziyaretçiler hem de yerel halk tarafından çok sayıda yer tavsiye edilirken, birkaç müze öne çıkıyor. Bunlar hem deneyimli turistler hem de ilk kez gelen ziyaretçiler için Oxford’daki en iyi müzelerdir.

Oxford Müzeleri

En İyi Oxford Müzeleri

İngiliz Motor Müzesi

Britanya Motor Müzesi, otomotiv tarihine az da olsa ilgi duyan herkes tarafından ziyaret edilmelidir. Bu muhteşem müzede 400’den fazla tarihi İngiliz otomobili bulunuyor ve bu da onu kendi türünde dünyanın en büyük koleksiyonu yapıyor.

Ziyaretçiler, müzedeki özel sergiler sayesinde onlarca klasik otomobilin tarihini öğrenebiliyor ve tur rehberleri her türlü soruyu cevaplamak için orada bulunuyor. Yıl boyunca profesyonellerin ve yenilikçilerin İngiliz araçlarının zengin tarihini tartışmak üzere bir araya gelebileceği başka özel etkinlikler de düzenleniyor. Britanya Otomotiv Müzesi her gün sabah 10’dan akşam 7’ye kadar açıktır ve 10 veya daha fazla kişilik gruplar ücretsiz olarak girebilir.

Çalışma saatleri:  Her gün 10:00 – 17:00 arası

Oxford Kalesi ve Hapishanesi

İngiltere’nin en değerli ve tarihi açıdan önemli kurumlarından biri olan Oxford Kalesi ve Hapishanesi’nin ziyaretçilerine duyusal bir ziyafet sunuluyor. Mumlarla aydınlatılmış mezar odası ve St. George Kulesi’nin tepesinden görülen manzarayla bu müzede zamanın nasıl geçtiğini anlamamak çok kolay.

Bu müzede görülecek çok şey var; bu nedenle bir rehber kiralamak orada geçireceğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olabilir. Büyük gruplar veya Oxford Kalesi ve Hapishanesi’nin tarihi ve cazibesi hakkında mahremiyet içinde bilgi edinmek isteyenler için özel rehberli tur mevcuttur. Oxford Castle & Prison’da hayalet turu gibi çeşitli ilginç aktiviteler mevcuttur.

Çalışma saatleri :  Pazartesi – Perşembe 10:00 – 17:30 Cuma – Pazar 10:00 – 18:00

Ashmolean Müzesi

Ashmolean Müzesi 1683 yılında Oxford Üniversitesi’nde kuruldu. Milyonlarca tarih hayranı, sanat ve arkeoloji yoluyla farklı zaman ve kültürlerden gerçek insan hikayelerini öğrenmek için her yıl bu müzeyi ziyaret ediyor.

Müzede Guy Fawkes’in feneri ve çarpıcı bir Knossos saklama kavanozu gibi inanılmaz sanat eserleri bulunuyor. Müzeyi ziyaret etmeden önce ziyaretçiler, çevrimiçi ortamda en çok beğenilen sergilerden bazılarına kısa bir göz atabilir. Müze her zaman açıktır ve hiçbir zaman giriş ücreti alınmaz. Ancak Ashmolean Müzesi’ne üye olmak, yalnızca üyelere özel etkinliklere ve sergilere erişmenin yanı sıra müze mağazası ve kafede tasarruf da sağlar.

Çalışma saatleri:  Her gün sabah 10’dan akşam 5’e kadar

Similar Posts