Liverpool Üniversitesi…Tam Kapsamlı Rehberiniz 2023

Liverpool Üniversitesi’ndeki ilgi odağımıza hoş geldiniz! İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan University of Liverpool, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için çok çeşitli programlar sunmaktadır. Yenilikçi araştırma tesislerinden küresel ortaklıklara kadar bu üniversitenin öğrencilerine sunacağı çok şey var.

İster öğrenci adayı olun, ister sadece bu üniversiteyi neyin öne çıkardığını merak edin, daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Liverpool Üniversitesi’ne Giriş

1881’de kurulan orijinal sivil üniversitelerden biri olan Liverpool Üniversitesi, akademik mükemmellik ve araştırma açısından çok yol kat etti. Çığır açan öğretim ve araştırma konusunda dünya çapında bir üne sahip olan University of Liverpool, Birleşik Krallık’taki seçkin üniversitelerden oluşan prestijli Russell Group’un kurucu üyesidir.

Kurum, Sağlık ve Yaşam Bilimleri, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler ve Fen ve Mühendislik olmak üzere üç fakültede çok çeşitli akademik olanaklara sahiptir. Bir öğrenci olarak, istihdam edilebilirliğinizi, yaratıcılığınızı ve kültürel zenginliğinizi artırmaya yönelik bir dizi seminer ve programa erişiminiz olacak.

Aşağıdaki blog bölümlerinde, University of Liverpool’daki tarih, akademik programlar, öğrenim ücretleri, burslar ve öğrenci deneyiminin yanı sıra bazı ünlü mezunlar ve University of Liverpool derecesinin kariyeriniz üzerindeki etkisi hakkında bilgiler bulacaksınız.

Liverpool Üniversitesi Tarihi

Daha önce de belirttiğimiz gibi Liverpool Üniversitesi, University College Liverpool olarak kurulduğu 1881 yılına kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Yıllar geçtikçe, akademik mükemmelliği ve prestijli itibarı ile tanınan, araştırma ağırlıklı lider bir kurum haline geldi.

İnovasyon ve öğrenmeye odaklanan üniversite, çeşitli alanlarda çok çeşitli programlar sunacak şekilde genişledi. Etkileyici mezunlar listesinde Nobel Ödülü Sahipleri, politikacılar ve ünlü bilim adamları yer alır. Üniversitenin uzun yıllara dayanan kaliteli eğitim sağlama geçmişini düşündüğünüzde, Birleşik Krallık üniversiteleri arasında üst sıralarda yer alması şaşırtıcı değildir.

Liverpool Üniversitesi tarafından sunulan çeşitli akademik programları, eğitim ücretlerini ve burs fırsatlarını keşfederken, zengin ve köklü bir geçmişe sahip birinci sınıf bir kurumu seçtiğinizden emin olabilirsiniz.

Liverpool Üniversitesi

Neden Liverpool Üniversitesi

Zengin bir tarihe ve akademik mükemmellik konusunda itibara sahip bir üniversite arıyorsanız, University of Liverpool sizin için mükemmel bir yerdir. Daha önce tartıştığımız gibi, 140 yılı aşkın bir süredir UoL, yüksek öğrenim ve araştırma alanında lider konumdadır. Ancak üniversiteyi diğer kurumlardan ayıran sadece itibarı değildir.

UoL, öğrencilerin seçtikleri alanda uygulanabilecek pratik beceriler geliştirmelerini sağlayarak, gerçek dünyadaki zorluklara dayalı programlar sunmaktan gurur duyar. Çok çeşitli konuları kapsayan üç fakülte ile UoL’de herkes için bir şeyler var. Sağlık ve yaşam bilimleri, sanat ve beşeri bilimler veya bilim ve mühendislik ile ilgileniyorsanız, ilgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerinize uygun bir derece programı bulacaksınız.

Ayrıca, 130’dan fazla ülkeden çeşitliliğe sahip bir öğrenci topluluğuyla, küresel bir bakış açısıyla öğrenme ve ömür boyu sürecek bağlantılar kurma fırsatına sahip olacaksınız. Öyleyse neden Liverpool Üniversitesi’ni seçmelisiniz? Cevap basit – çünkü orası öğrenebileceğiniz, büyüyebileceğiniz ve başarılı olabileceğiniz bir yer.

Liverpool Üniversitesi

Liverpool Üniversitesi Sıralaması ve İtibarı

Sıralama ve itibar söz konusu olduğunda, University of Liverpool hayal kırıklığına uğratmaz. Tutarlı bir şekilde yüksek araştırma puanları ve Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralamasına göre dünya çapındaki üniversitelerin ilk %1’i arasında yer alan kurum, büyük saygı görmektedir.

QS Dünya Üniversite Sıralamalarındaki sıralaması, diğer saygın üniversiteler arasında 190. sırayı alarak en iyi devlet üniversitesi statüsünü daha da sağlamlaştırmaktadır. Bunun da ötesinde, TESOL MA için 9. sıradaki sıralaması ve MBA programının EL Gazette UK University Center of Research Excellence listesine dahil edilmesi, öğrencilerin bekleyebilecekleri eğitim kalitesi hakkında çok şey söylüyor.

Bu tür bir üne sahip olan University of Liverpool’un mükemmel bir akademik deneyim arayan öğrenciler için mükemmel bir seçim olmasına şaşmamak gerek.

Liverpool Üniversitesi’ndeki Akademik Programlar

University of Liverpool’da 31 konu alanında 250’den fazla lisans programı ve yaklaşık 150 lisansüstü yüksek lisans programı arasından seçim yapma seçeneğiniz vardır. Ayrıca üniversite, öğrencilerin finansal ihtiyaçlarına yardımcı olmak için çeşitli burs olanakları sunmaktadır. Genel olarak, Liverpool Üniversitesi harika bir öğrenci deneyimi sunar ve kariyerlerinde etki yaratan birçok önemli mezun yetiştirmiştir.

Liverpool Üniversitesi’nde seçebileceğiniz ana dallardan bazıları şunlardır:

Bölüm AdıFakülte/Kolej
Anatomi ve İnsan Biyolojisi BölümüSağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi
Mimarlık Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Arkeoloji, Klasikler ve Mısırbilim Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Kimya BölümüFen ve Mühendislik Fakültesi
İnşaat Mühendisliği BölümüFen ve Mühendislik Fakültesi
İletişim ve Medya Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
bilgisayar Bilimleri BölümüFen ve Mühendislik Fakültesi
Yer, Okyanus ve Ekolojik Bilimler BölümüFen ve Mühendislik Fakültesi
Ekonomi Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Elektrik Mühendisliği ve Elektronik BölümüFen ve Mühendislik Fakültesi
İngilizce Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Coğrafya ve Planlama Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Tarih Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Hukuk Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Matematik Bilimleri BölümüFen ve Mühendislik Fakültesi
Modern Diller ve Kültürler Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Müzik Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Felsefe Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Fizik BölümüFen ve Mühendislik Fakültesi
Psikoloji BölümüSağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi
Sosyoloji, Sosyal Politika ve Kriminoloji Bölümüİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Veterinerlik Bilimleri BölümüSağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi

Similar Posts