Londra’nın En İyi 10 Tiyatrosu… Tam Rehberiniz 2023

Londra’daki en iyi tiyatrolar başlı başına kültürel kurumlardır. Şehrin Batı Yakası’nda, A listesindeki sanatçıların yüksek prodüksiyonlu gösterilerini izleyebileceğiniz, birinci sınıf yüzlerce tiyatro bulunmaktadır. Oyunlardan dansa, operadan klasik müziğe kadar çeşitli gösterileri görmek istiyorsanız gidilecek yer burasıdır. Popüler performansların biletleri hızla tükendiğinden, Londra’da bir konser izlemek istiyorsanız tarih ve saatlerinizde esnek olmanız gerekir.

Londra’da ünlü bir tiyatroda harika bir gösteri ya da kenar bir tiyatroda aynı derecede iyi bir prodüksiyon izleyebilirsiniz. Küçük tiyatro toplulukları, West End’in büyük tiyatrolarında bulunanlardan daha samimi yapımlar sergiliyor. Zevkiniz ne olursa olsun, Londra’nın en iyi tiyatrolarından birinde size göre bir gösteri var.

Londra'daki tiyatrolar

Londra’nın En İyi Tiyatroları

Shakespeare’in Küresi

Shakespeare’s Globe, turistlerin Bard’ın eserlerini 16. yüzyıldaki ilk çıkışlarını anımsatan bir ortamda görebileceği Shakespeare’s Globe Theatre’ın birebir kopyasıdır. Konu Shakespeare’in eserlerinin sahnelenmesi olduğunda, yalnızca Shakespeare’e özel olan bu tiyatro genellikle şehrin en iyisi olarak kabul edilir.

Shakespeare’s Globe, Globe Tiyatrosu’nun bir kopyasıdır, ancak orijinaliyle aynı sayıda insanı ağırlayamaz. Etkinliğin başlangıçta 3.000 olan kapasitesi, artırılan güvenlik önlemleri nedeniyle 1.400’e düşürüldü. Bu tiyatro, Thames Nehri’nin güney kıyısında, Milenyum Köprüsü’nün yakınında yer almaktadır.

Telefon :  +44 (0)2079 021400

Kraliyet Opera Binası

Kraliyet Opera Binası, dünyanın en tanınmış sanatçılarından bazılarının oyun, opera ve bale performanslarına ev sahipliği yapıyor. Her yıl, çoğu tarihi olaylara dayanan çok sayıda gösteri arasından seçim yapabilirsiniz.

Mimari ve performansların yüksek sosyete ve tarihi zenginlik düşüncelerini çağrıştırmasına rağmen tiyatronun kendisi toplumun her kesiminden insanı son derece misafirperver kılmaktadır. Katı bir kıyafet kuralı olmamasına rağmen, kendinizi en rahat hissettiren şeyi giymeli ve aynı zamanda kabul edilen ahlak standartlarını da korumalısınız. Bu tiyatro, Covent Garden tren istasyonunun doğusunda kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Telefon :  +44 (0)2072 401200


Genç Vic

Young Vic, bilet fiyatlarını düşük tutarak tiyatroyu mümkün olduğunca geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmaya çalışan bir sahne sanatları tiyatrosudur. Laurence Olivier Ulusal Tiyatrosu’nun bir üyesi olarak, düşük fiyatlarla yüksek kaliteli performanslar sunmasıyla ün kazandı.

Yeni tiyatronun etkileyici sahne tasarımı ve 420 koltuk, daha samimi ve rahat bir tiyatro deneyimi sağlıyor. Klasiklerin yeniden canlandırılmasından yepyeni çalışmalara kadar geniş bir sunum tarzı yelpazesi yer alacak. Londra Waterloo Doğu’dan sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Telefon :  +44 (0)2079 222922

Similar Posts