Tesco uk

Tesco İngiltere online alışveriş: tam rehberiniz 2023

Tesco İngiltere, gıda, gıda dışı ve diğer perakendecilik hizmetleri sağlama endüstrisinde yer alan en büyük çok uluslu şirketlerden biridir.


Sandviçler, yemeye hazır yemekler ve taze ürünler gibi şeyler satan çeşitli mağaza formatları işletiyor.

Tesco İngiltere

Tesco İngiltere nedir?

Tesco İngiltere, genel merkezi İngiltere’nin Welwyn Garden City kentinde bulunan küresel bir İngiliz yiyecek ve diğer ürünler perakendecisidir. 2011 yılında brüt satışlar açısından dünyanın en büyük üçüncü perakendecisi ve gelirler açısından dünyanın en büyük dokuzuncu perakendecisi oldu.

Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Birleşik Krallık, İrlanda ve Çek Cumhuriyeti’nde mağazaları bulunmaktadır. Ek olarak, Birleşik Krallık’ta %28,4 pazar payı ile bakkal işine hakimdir.

1919’da Jack Cohen, Tesco’yu Londra’nın Hackney semtinde bir pazar tezgahları koleksiyonu olarak kurdu.
Cohen, 1924’te TE Stockwell’den bir kargo çay satın aldıktan sonra, başlangıçta bu üç baş harfini soyadının ilk iki harfiyle birleştirerek “Tesco” terimini kullandı. 

İlk Tesco mağazası 1931’de Burnt Oak, Barnet’te açıldı. Şirket hızla büyüdü ve 1939’da ülke çapında 100’den fazla Tesco lokasyonuna sahipti.

1990’ların başından bu yana, Tesco uluslararası olarak genişledi ve 11 farklı ülkede faaliyet gösterdi. Tesco, 1960’lardan bu yana kitap, giyim, elektronik, mobilya, oyuncak, benzin, yazılım, finansal hizmetler, telekom ve internet hizmetleri gibi yeni pazarlara girerek işini genişletti.

Tesco, 1990’larda uygun fiyatlı “Tesco Value” serisi (1993’te piyasaya sürüldü) ve lüks “Tesco Finest” serisi ile kendisini aşağı pazar, yüksek hacimli, düşük maliyetli bir perakendeci olarak yeniden konumlandırarak çeşitli sosyal sınıflara hitap etmeye çalıştı.

Bir Tesco İngiltere mağazası nasıl bulunur?

Tesco, ürünlerini bulabileceğiniz yaklaşık 2804 resmi mağazaya sahip olduğundan Birleşik Krallık’ta kolayca erişilebilir.

Mağazalar ağırlıklı olarak İngiltere’de 2408 resmi mağaza ile yer alırken, İskoçya 216 resmi mağaza ile ikinci sırada yer alıyor.

Üçüncü sırada Galler 123 resmi mağaza bulunurken, Kuzey İrlanda 56 resmi mağaza ile dördüncü sırada yer alıyor.

Similar Posts