Top 8 najlepszych plaż w Liverpoolu… Twój pełny przewodnik 2023

Oprócz znanych atrakcji kulturalnych i historycznych Liverpool ma wiele pięknych plaż. Top 8 najlepszych plaż w Liverpoolu zapewnia mieszkańcom i gościom szeroki wybór miejsc, zajęć i cudów natury, zapewniając mieszkańcom i gościom nieograniczone możliwości zabawy i relaksu. Plaża Crosby słynie z cudów rzeźb, a plaża Formby ze starożytnych odcisków.

Plaża Wallasey, znana również jako plaża New Brighton, położona jest na południowym brzegu rzeki Mersey w dzielnicy Wirral w Liverpoolu. New Brighton Beach znajduje się około 10 minut jazdy taksówką od centrum Liverpoolu. W pracowite dni jest to jedno z pierwszych miejsc dla podróżnych poszukujących leżaka. Akcja rozgrywa się w Marine Point. Zadaszony rynek z restauracjami, sklepami i przyciągającymi wzrok grafikami ściennymi.

Najlepsze plaże w Liverpoolu

Southport Beach

Plaża Wallasey, znana również jako New Brighton Beach, położona jest na półwyspie Wirral nad rzeką Mersey, na południe od Liverpoolu. New Brighton Beach znajduje się około 10 minut jazdy taksówką od centrum Liverpoolu. W słoneczne dni jest to popularne miejsce na leżak. Większość akcji rozgrywa się w Marine Point. Dzielnica handlowa z kawiarniami, butikami i ścianami ozdobionymi muralami.

W pobliżu obiektu znajduje się klub golfowy Warren Golf Club, publiczne pole z pięcioma dołkami przybrzeżnymi, a także latarnia morska New Brighton i fort Perch Rock.

Crosby Beach

Crosby Beach to długa, szeroka plaża z pięknym, białym piaskiem. Można tu znaleźć jedną z najbardziej uderzających wystaw sztuki w Liverpoolu: na plaży stoi sto żeliwnych postaci, a wszystkie patrzą na morze. Artystą, który stworzył te rzeźby, jest Anthony Gormley. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice uznają je za fascynujące.

Plaża Crosby to jedna z plaż, do których najłatwiej dotrzeć komunikacją miejską, ponieważ lokalna trasa łączy Liverpool Central i Waterloo (Merseyside).

Similar Posts