|

Transport w Oksfordzie… Twój pełny przewodnik 2023!

Transport w Oksfordzie ma długą historię, począwszy od lat 60. XX wieku wraz z szybkim rozwojem podróży lotniczych, posiadania samochodów, budowy autostrad, autobusów itp.

W tym artykule podsumowaliśmy wszystkie informacje związane z transportem, aby ułatwić Ci wskoczenie na dowolny środek transportu.

Transport w Oksfordzie

O transporcie w Oksfordzie

Pieszo, autobusy, pociągi, taksówki, Oxford Tube (całodobowe połączenie autobusowe do Londynu), usługa Park & ​​Ride, dorożki Hackney, rowery i systemy rowerów publicznych to dobre opcje poruszania się po Oksfordzie w Wielkiej Brytanii. W tym mieście kompleksowy system transportu publicznego, który obejmuje autobusy, pociągi, taksówki i rowery, zapewnia mieszkańcom wygodę i łatwość użytkowania.

Wielu mieszkańców Oksfordu dojeżdża do pracy na rowerach, a liczne miejskie programy udostępniania rowerów, takie jak OxonBike i oparte na aplikacjach bezdokowe systemy rowerowe, ułatwiają dołączenie do nich. Jednokierunkowe ulice Oksfordu i brak miejsc parkingowych sprawiają, że poruszanie się po mieście samochodem jest nie lada wyzwaniem.

Autobusy miejskie w Oksfordzie

W mieście działają trzy główne przedsiębiorstwa autobusowe. Są to Oxford Bus Company, Stagecoach Oxfordshire i Thames Travel. Kilka autobusów kursuje nieprzerwanie przez cały dzień i obsługuje większą część miasta. Główny terminal dla autobusów znajduje się na Gloucester Green.

Do korzystania z autobusu niezbędna jest karta inteligentna o nazwie „Klucz”. System kart inteligentnych w Oksfordzie umożliwia również kierowcom jazdę autobusami obsługiwanymi przez różne firmy w Strefie Oksfordzkiej. Firma Oxford Bus Company obsługuje również bezpośrednie połączenie autobusowe o nazwie „Oxford Tube” z dworca autobusowego Oxford Bus Terminal na Gloucester Green, które prowadzi do Londynu.

Taryfy autobusowe w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii mogą wahać się od jednej firmy autobusowej do drugiej, a nawet w ramach tego samego biletu. Firma Oxford Bus Company oferuje przejazdy za jedyne 1 GBP dla osób poniżej 18 roku życia, a Stagecoach oferuje różnorodne tanie bilety o różnym czasie trwania i do różnych miejsc docelowych.

Jeśli chodzi o ceny, Thames Travel oferuje szereg opcji. Zwykle istnieje różnica w cenie między zakupem dwóch oddzielnych biletów a zakupem jednego, który zabierze Cię do domu i z powrotem. Więcej informacji na temat tras, rozkładów jazdy i cen można znaleźć na stronach internetowych Oxford Bus Company, Stagecoach Oxfordshire i Thames Travel. Wreszcie, jeśli nie masz karty inteligentnej, nadal możesz zapłacić za przejazd kartą bezdotykową.

Więcej informacji na temat rozkładów jazdy autobusów i przystanków można znaleźć na następujących stronach internetowych:

  1. Oxford Bus Company i Thames Travel
  2. Dyliżans Oxfordshire
Transport w Oksfordzie

System kolei w Oksfordzie

Similar Posts