rivers-in-uk

رودخانه ها در انگلستان .. راهنمای کامل شما 2023

رودخانه تیمز طولانی‌ترین رودخانه در بریتانیا است که از سرچشمه خود در گلاسترشایر تا دهانه آن در خور تیمز امتداد دارد. این رودخانه همچنین یکی از 44 رودخانه در انگلستان است که از نظر قانونی به عنوان مکان های علمی خاص (SSSI) محافظت شده است. 

متاسفانه بسیاری از این رودخانه ها با چالش های ناشی از آلودگی، تغییرات آب و هوایی و فعالیت های انسانی مواجه هستند.

مروری بر تمام رودخانه های بریتانیا

بریتانیا خانه‌های متنوعی از رودخانه‌ها است که طول آن‌ها از رودخانه Severn که 220 مایل است تا رودخانه Tweed در اسکاتلند که تنها 155 کیلومتر طول دارد را در بر می‌گیرد. 

در مجموع، تقریباً 1500 سیستم رودخانه گسسته، که بیش از 200000 کیلومتر جریان آب را شامل می شود، ممکن است در سراسر بریتانیا شناسایی شود. رودخانه تیمز طولانی ترین و مهم ترین رودخانه کشور است. همچنین این رودخانه از نظر تاریخی، فرهنگی و تجاری یکی از مهمترین رودخانه ها است. 

رودخانه سورن، ریور بان در ایرلند شمالی و رودخانه توید از دیگر رودخانه های مهم این کشور هستند. رودخانه های بریتانیا خدمات مهم مختلفی از جمله آب آشامیدنی و حمل و نقل را ارائه می دهند. متاسفانه این رودخانه ها به دلیل تغییرات آب و هوایی و فعالیت های انسانی مانند آلودگی و بهره برداری بیش از حد در معرض خطر هستند. به این ترتیب، ضروری است که همه ذینفعان با هم همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود که رودخانه های ما برای نسل های آینده حفظ می شوند.

طولانی ترین رودخانه ها در بریتانیا

بریتانیا خانه برخی از طولانی ترین رودخانه های اروپا است که رودخانه تیمز و رود سورن دو رودخانه طولانی هستند. رودخانه تیمز 220 مایل (354 کیلومتر) طول دارد و بیش از 200 پل از آن عبور می کند. 

رودخانه Severn همچنین 220 مایل طول دارد و قبل از تخلیه به کانال بریستول از کوه‌های کامبرین ولز سرچشمه می‌گیرد. در سفر خود از شهرهایی مانند ریدینگ، ویندزور، آکسفورد و هنلی-آن-تیمز می گذرد. 

هر دو رودخانه از نظر اقتصادی و زیست محیطی مهم هستند و فرصت های فراوانی را برای تفریح ​​فراهم می کنند.

Similar Posts