10 najlepszych dzielnic Londynu w których warto się zatrzymać

Najlepsze dzielnice, w których warto się zatrzymać w Londynie, znajdują się w pobliżu centrum miasta, gdzie znajduje się wiele hoteli, restauracji, przystanków metra i innych atrakcji turystycznych. Biorąc pod uwagę rozległość Londynu, podjęcie decyzji o najlepszej okolicy na nocleg może być trudne. Londyn jest jednym z największych miast na świecie, a jego ogrom może być przytłaczający dla osób odwiedzających go po raz pierwszy. Chociaż metrem można dojechać niemal w każde miejsce w mieście, jego zasięg jest znacznie większy na północ od rzeki.

Każdy zakątek Londynu ma swój własny, niepowtarzalny klimat. Kilka dzielnic tętni życiem i jest idealnym miejscem na zakupy i życie nocne, ale inne są bogate w muzea i inne atrakcje historyczne. Niektóre są idealne dla mieszkańców miast, którzy chcą od czasu do czasu uciec od tego wszystkiego. Zastanawiając się, gdzie się zatrzymać w Londynie, weź pod uwagę najbardziej pożądane dzielnice miasta.

Najlepsze dzielnice, w których warto się zatrzymać w Londynie

Notting Hill

Notting Hill to jedna z najbardziej oszałamiających fizycznie dzielnic zachodniego Londynu, o czym filmowcy doskonale wiedzą. W dzielnicy Notting Hill w Indiach Zachodnich odbywa się coroczny karnawał podczas sierpniowego weekendu świątecznego. Największy festiwal uliczny w Europie odbywa się na Twoim własnym podwórku.

Można się tam dobrze bawić o każdej porze roku. Spędź dzień na słynnym targu Portobello, szukając antyków lub po prostu podziwiając pastelową architekturę. Znajduje się tu także Muzeum Marek i Kino Elektryczne – odbudowane edwardiańskie kino z 1910 roku.

Greenwicz

Greenwich leży na południowym brzegu Tamizy. Przed rozszerzeniem linii DLR i Jubilee Line jego lokalizacja była zbyt odległa, aby przyciągnąć wiele osób. Jednak ze względu na atmosferę wsi i zwartą społeczność, która rozwinęła się w wyniku odosobnienia tego obszaru w przeszłości, obecnie jest to kluczowy atut.

Okolica oferuje szeroką gamę rozrywek. Odwiedź Narodowe Muzeum Morskie lub Cutty Sark, ostatnią zachowaną maszynkę do strzyżenia herbaty. Mieści się w Old Naval College, budynku zaprojektowanym przez Sir Christophera Wrena, który ma znaczenie historyczne ze względu na bliskość katedry św. Pawła. Międzynarodową linię zmiany daty można przekroczyć w Greenwich Park przy Królewskim Obserwatorium. Greenwich Market to tętniący życiem rynek rękodzieła. Po kolacji udaj się do O2 na przedstawienie.

Camdena

Pomimo niedawnych prób gentryfikacji miasta, Camden ma długą historię powiązań z kontrkulturą. Ta dzielnica była żyznym gruntem dla sceny punkowej w latach 70. The Ramones, The Sex Pistols i The Clash to jedne z wielu zespołów, które wystąpiły w Roundhouse. Utorowali drogę ewentualnym talentom, które zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów, takim jak Amy Winehouse i Adele.

Similar Posts