10 najlepszych muzeów w Oksfordzie… Twój pełny przewodnik 2023

W pogodne popołudnie zwiedzanie jednego z wielu muzeów w Oksfordzie to idealny sposób na spędzenie dnia. Nawet jeśli nie jesteś maniakiem historii, wizyta w lokalnym muzeum będzie niesamowitym przeżyciem ze względu na niesamowitą kolekcję przedmiotów i uprzejmą, przyjazną atmosferę.

Choć liczne miejsca są polecane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców, kilka muzeów wyróżnia się na tle innych. Są to najlepsze muzea w Oksfordzie, zarówno dla doświadczonych turystów, jak i osób odwiedzających je po raz pierwszy.

najlepszych muzeów w Oksfordzie

Najlepsze muzea w Oksfordzie

Brytyjskie Muzeum Motoryzacji

Brytyjskie Muzeum Motoryzacji powinien odwiedzić każdy, kto choćby przelotnie interesuje się historią motoryzacji. To wspaniałe muzeum gromadzi ponad 400 zabytkowych brytyjskich samochodów, co czyni je największą tego typu kolekcją na świecie.

Goście mogą zapoznać się z historią kilkudziesięciu klasycznych samochodów na specjalnych wystawach muzeum, a przewodnicy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Przez cały rok odbywają się inne prywatne wydarzenia, podczas których profesjonaliści i innowatorzy mogą się spotkać, aby omówić bogatą historię brytyjskich pojazdów. Brytyjskie Muzeum Motoryzacji jest otwarte codziennie od 10:00 do 19:00, a grupy liczące 10 lub więcej osób mogą wejść za darmo.

Godziny otwarcia:  Codziennie od 10:00 do 17:00

Zamek i więzienie w Oksfordzie

Odwiedzający Zamek i Więzienie Oksfordzkie, jedną z najcenniejszych i najważniejszych pod względem historycznym instytucji w Anglii, mogą przeżyć zmysłową ucztę. Dzięki krypcie oświetlonej świecami i widokowi ze szczytu Wieży Św. Jerzego łatwo stracić poczucie czasu w tym muzeum.

To muzeum ma wiele do zobaczenia, więc wynajęcie przewodnika może pomóc Ci w pełni wykorzystać swój czas. Prywatne zwiedzanie z przewodnikiem jest dostępne dla dużych grup lub tych, którzy chcą w prywatności poznać historię i urok zamku i więzienia w Oksfordzie. W Oxford Castle & Prison dostępnych jest kilka ciekawych atrakcji, takich jak wycieczka z duchami.

Godziny otwarcia :  Poniedziałek – czwartek od 10:00 do 17:30 Piątek – niedziela od 10:00 do 18:00

Muzeum Ashmoleana

Muzeum Ashmolean zostało założone w 1683 roku na Uniwersytecie Oksfordzkim. Co roku miliony miłośników historii odwiedzają to muzeum, aby poznać prawdziwe historie ludzi z różnych czasów i kultur za pośrednictwem sztuki i archeologii.

W muzeum znajdują się niesamowite dzieła sztuki, takie jak latarnia Guya Fawkesa i oszałamiający słoik do przechowywania w Knossos. Przed wizytą w muzeum odwiedzający mogą rzucić okiem na niektóre z najbardziej pożądanych eksponatów w Internecie. Muzeum jest zawsze otwarte i nigdy nie kosztuje wstępu. Jednak zostanie członkiem Ashmolean Museum zapewnia dostęp do wydarzeń i wystaw tylko dla członków, a także oszczędności w sklepie muzealnym i kawiarni.

Godziny otwarcia:  Codziennie od 10:00 do 17:00

Similar Posts