10 najlepszych muzeów w Oksfordzie… Twój pełny przewodnik 2023

Wizyta w Modern Art Oxford, jednej z najbardziej znanych galerii sztuki współczesnej w Wielkiej Brytanii, jest koniecznością, jeśli wierzysz w przemieniającą moc sztuki. Modern Art Oxford ma coś dla każdego, od wydarzeń przyjaznych dzieciom po przestrzenie wystawiennicze dla wschodzących artystów.

Przez cały rok Modern Art Oxford organizuje różnorodne seminaria, pokazy muzyczne i pogadanki prowadzone przez wybitnych artystów i projektantów. Sklep z pamiątkami zaprasza klientów do zabrania do domu nowego, spektakularnego dzieła sztuki, a kawiarnia serwuje szeroki wybór wyśmienitych posiłków przed wyjazdem.

Godziny otwarcia : wtorek – sobota od 10:00 do 17:00. Niedziela od 12:00 do 17:00

Muzeum Historii

Story Museum to najbardziej wyjątkowe muzeum w Oksfordzie. Muzeum Historii koncentruje się na opowiadaniu historii w kulturze popularnej, a jego eksponaty i sale są przeznaczone dla dzieci. Niespodzianki czekają za każdym rogiem, dzięki czemu jest to idealne miejsce na wycieczki terenowe i uroczystości.

W Muzeum Historii znajduje się kawiarnia oraz sklep z pamiątkami i księgarniami. W Muzeum Historii znajduje się także sala urodzinowa dla osób, które chcą spędzić w niej swój wyjątkowy dzień. Kupując karnet roczny, rodziny mogą zaoszczędzić na biletach wstępu i innych opłatach do muzeów.

Godziny otwarcia : Codziennie od 9:30 do 17:30

Muzeum Oxfordshire

Dowiedz się więcej o znaczeniu regionu w kształtowaniu się współczesnej Wielkiej Brytanii w Muzeum Oxfordshire. W tej ciepłej i przyjaznej atmosferze odwiedzający w każdym wieku mogą dowiedzieć się więcej o historii tego obszaru i poprawić swoje zrozumienie świata przyrody.

Rodziny z małymi dziećmi pokochają liczne atrakcje muzeum przyjazne dzieciom, ale gości w każdym wieku przyciągnie kolekcja sztuki współczesnej i zmieniające się eksponaty specjalne. Do muzeum często zapraszani są prelegenci i eksperci zajmujący się różnymi zagadnieniami historycznymi i kulturowymi, którzy dzielą się swoją wiedzą i nawiązują dialog ze zwiedzającymi.

Godziny otwarcia :  wtorek-sobota 10:00-17:00 niedziela 14:00-17:00 poniedziałek – nieczynne

Muzeum autobusów w Oksfordzie

Dla każdego, kto interesuje się ewolucją transportu autobusowego, Oxford Bus Museum jest skarbnicą emocji. Na wystawie można zobaczyć prawie 40 zabytkowych autobusów i autokarów, niektóre z przełomu wieków.

Odwiedzający Oxford Bus Museum nie tylko oddają hołd przeszłości, nabywając i odnawiając wycofane autobusy i autokary; inwestują także w przyszłość branży. Wolontariusze i darczyńcy skrupulatnie przygotowali liczne wystawy muzeum i jedyne w swoim rodzaju artefakty, aby pokazać ten krytyczny moment w historii Wielkiej Brytanii.

Godziny otwarcia : Środa i niedziela od 10:30 do 16:30 Zamknięte w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę

Similar Posts