Birleşik Krallık’ta yaşamak için en ucuz yerler … Tam rehberiniz 2023

Birleşik Krallık pek çok şey için harika bir yer. Harika üniversiteleri ve tarihi yerleri var. Eğer uzun süreli bir ziyaret için geldiyseniz ya da İngiltere’de yaşamak için en ucuz yeri arayan bir vatandaşsanız, bu makale tam size göre!

Birleşik Krallık yaşamak için pahalı bir ülke. Yaşam maliyeti yüksek ve ücretler düşük. Bu yüzden birçok insan Birleşik Krallık’ta yaşamak için daha ucuz yerler arıyor.

Birleşik Krallık'ta yaşamak için en ucuz yerler

İngiltere’de yaşamak için en ucuz yerler

Birleşik Krallık’ta yaşamak için en uygun fiyatlı yerlerin harika bir listesini yaptık.

County Durham

İngiltere’nin Durham kenti çok sevilen ve İngiltere’de yaşamak için en uygun fiyatlı yerlerden biridir. Ayrıca Birleşik Krallık‘ta ev satın almak için en ucuz şehirlerden biridir. Öğrenciler için Durham, İngiltere’de ikamet etmek için en uygun fiyatlı şehirdir. Durham’da çok sayıda saygın üniversite ve hukuk fakültesi bulunmaktadır.

Burada yaşamak, yemek yemek ve eğlenmek ekonomiktir. 1BHK (1 yatak odası, bir salon ve bir mutfak) bir daire tipik olarak şehir dışında 360 £, şehir içinde ise 650 £ tutmaktadır. Kamu hizmetleri için aylık ortalama maliyet 235 £’dur. Aylık seyahat kartının ücreti 55 £’dur.

Belfast

Belfast, öğrenciler için makul fiyatlı bir yerdir. Şehir merkezinde 1 BHK daire için yaklaşık 400 £ ve dışarıda 280 £. Birkaç düşük maliyetli gıda mağazası, lazer cerrahi merkezi, Buba lokantası vb. bulunmaktadır.

Şehrin tamamı otobüs ve metro hizmetleriyle birbirine bağlıdır. Belfast havalimanında çok çeşitli otomobil kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Aylık seyahat kartının ücreti 58 sterlin olup tüm gün için bilet fiyatı 6,50 sterlindir.

Leicester

Birleşik Krallık’ta yaşamak için en uygun fiyatlı yerlerden bir diğeri de Leicester’dır. 1BHK bir daire tipik olarak şehir dışında 535 £, şehir içinde ise 730 £ tutmaktadır. Kamu hizmetlerinin ortalama bir kişiye aylık maliyeti yaklaşık 112 £’dur. Diğer ülkelerden gelen öğrenciler haftalık 83 £ karşılığında ikamet alabilirler.

Bu şehirdeki ulaşım seçenekleri uygun fiyatlıdır. Öğrenci kartının fiyatı 29 £’dur. Eğlence ve yemek masrafları çok makuldür. Leicester, Birleşik Krallık’ta ikamet etmek için en güvenli yerler arasında olduğundan, “Birleşik Krallık’ta yaşamak için en ucuz yerler” listesinin başında yer almaktadır.

Similar Posts