İngiltere’de Yıldız İzleme: Nerede, Ne Zaman ve Nasıl Kılavuzu 2023

İngiltere’de yıldız izleme, evrenin harikalarını keşfedin ve büyülü bir gece için en çarpıcı manzaraları nerede bulacağınızı öğrenin.

Ah, yıldızlara bakmak! Bulutsuz bir gecede kainatın sırlarını merak ederek kozmosa bakmak harika değil mi? İngiltere’de, güzel kırsalı ve Dark Sky rezervleri sayesinde bu eski zaman eğlencesine her zamankinden daha erişilebilir. Gelin bu göksel yolculuğa çıkalım!

İngiltere'de Yıldız İzleme

İngiltere’de Yıldız İzleme için En İyi Zaman

Mevsimsel Farklılıklar

Kış, İngiltere’de yıldızları izlemek için en iyi zamandır. Neden soruyorsun? Daha uzun geceler, daha fazla yıldız izleme süresi anlamına gelir ve soğuk hava daha net olma eğilimindedir ve daha fazla yıldızı açığa çıkarır. Ancak diğer mevsimleri de göz ardı etmeyin; Samanyolu ilkbaharın sonlarından sonbaharın başlarına kadar görülebilir!

Hava Hususları

Unutmayın, en iyi yıldız izleme geceleri berrak ve aysız gecelerdir. Dışarı çıkmadan önce hava durumunu ve ayın evresini kontrol edin. Hey, hava durumunu kontrol etmiyoruz, değil mi?

İngiltere’de Yıldız İzleme için En İyi Yerler

Karanlık Gökyüzü Rezervleri ve Parklar

İngiltere’nin dünyanın en büyük Karanlık Gökyüzü Rezervlerinden bazılarına ev sahipliği yaptığını biliyor muydunuz? Bunlar, minimum ışık kirliliğine sahip yerlerdir ve şaşırtıcı yıldız gözlemlerine izin verir. Galler’deki Brecon Beacons, İngiltere’deki Exmoor ve South Downs ve İskoçya’daki Galloway Orman Parkı harika örnekler!

İngiltere’deki Yıldız İzleme Siteleri

Northumberland’daki Kielder Gözlemevi’nden South Downs Ulusal Parkı’na kadar, İngiltere bazı muhteşem yıldız gözlem yerleri sunmaktadır. Andromeda Galaksisini veya Avcı Bulutsusu’nu bu yerlerden izlediğinizi hayal edin!

İskoçya’daki Yıldız İzleme Siteleri

Similar Posts