Liverpool’un En İyi 8 Plajı… Tam Rehberiniz 2023

Liverpool, ünlü kültürel ve tarihi mekanlarının yanı sıra çok sayıda güzel plaja da sahiptir. Liverpool’un En İyi 8 Plajı, sakinlere ve ziyaretçilere geniş bir yer, aktivite ve doğa harikası seçeneği sunarak sakinlere ve ziyaretçilere sınırsız eğlence ve rahatlama şansı sunuyor. Crosby Plajı heykel harikalarıyla tanınırken Formby Plajı antik izleriyle tanınır.

New Brighton Plajı olarak da bilinen Wallasey Plajı, Liverpool’un Wirral bölgesinde, Mersey Nehri’nin güney kıyısında yer almaktadır. New Brighton Beach, Liverpool’un merkezine taksiyle yaklaşık 10 dakikalık mesafededir. Yoğun günlerde plaj sandalyesi arayan gezginlerin ilk adreslerinden biri burası. Eylem Marine Point’te. Restoranlar, mağazalar ve göz alıcı duvar sanatlarıyla dolu kapalı çarşı.

Liverpool’un En İyi Plajları

Southport Beach

New Brighton Plajı olarak da bilinen Wallasey Plajı, Liverpool’un güneyinde, Mersey Nehri üzerindeki Wirral yarımadasında yer almaktadır. New Brighton Beach, Liverpool’un merkezine taksiyle yaklaşık 10 dakikalık mesafededir. Güneşli günlerde burası şezlong almak için popüler bir alandır. Aksiyonun çoğunluğu Marine Point’te gerçekleşiyor. Kafeler, butikler ve duvar resimleriyle süslenmiş duvarlarla dolu bir alışveriş bölgesi.

Beş sert kıyı şeridi deliğine sahip halka açık bir saha olan Warren Golf Kulübü’nün yanı sıra New Brighton Deniz Feneri ve Perch Rock Kalesi de yakındadır.

Crosby Beach

Crosby Plajı, güzel beyaz kumlara sahip uzun ve geniş bir plajdır. Liverpool’un en çarpıcı sanat sergilerinden biri burada bulunabilir: Sahilde, hepsi denize bakan yüz adet dökme demir figür. Bu heykelleri yaratan sanatçı Anthony Gormley’dir ve hem çocuklar hem de ebeveynleri onları büyüleyici bulacaktır.

Crosby Plajı, yerel rotanın Liverpool Central ile Waterloo’yu (Merseyside) birbirine bağlaması nedeniyle toplu taşıma ile ulaşılması en kolay plajlardan biridir.

Similar Posts