Tesco uk

Sklep internetowy Tesco Polska: Twój pełny przewodnik 2023

Tesco Polska jest jedną z największych międzynarodowych firm zajmujących się dostarczaniem produktów spożywczych, niespożywczych i innych usług detalicznych.


Prowadzi różne formaty sklepów, które sprzedają takie rzeczy, jak kanapki, dania gotowe do spożycia i świeże produkty.

Tesco Polska

Czym jest Tesco Polska?

Tesco Polska jest globalnym brytyjskim sprzedawcą artykułów spożywczych i innych towarów z siedzibą w Welwyn Garden City w Anglii. Był trzecim co do wielkości detalistą na świecie pod względem sprzedaży brutto w 2011 roku i dziewiątym co do wielkości na świecie pod względem przychodów.

Ma sklepy na Słowacji, Czechach, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Czechach. Dodatkowo dominuje w branży spożywczej w Wielkiej Brytanii z 28,4% udziałem w rynku.

W 1919 roku Jack Cohen założył Tesco jako zbiór straganów w londyńskiej dzielnicy Hackney.
Po tym, jak Cohen kupił ładunek herbaty od TE Stockwell w 1924 roku, początkowo użył terminu „Tesco”, łącząc te trzy inicjały z dwiema pierwszymi literami swojego nazwiska. 

Pierwszy sklep Tesco został otwarty w Burnt Oak w Barnet w 1931 roku. Firma szybko się rozrosła i do 1939 roku posiadał ponad 100 lokalizacji Tesco w całym kraju.

Od wczesnych lat 90. Tesco rozszerzyło działalność na arenie międzynarodowej, działając w 11 różnych krajach. Tesco rozszerzyło swoją działalność od lat 60. XX wieku, wchodząc na nowe rynki, takie jak książki, odzież, elektronika, meble, zabawki, benzyna, oprogramowanie, usługi finansowe, telekomunikacja i usługi internetowe.

W latach 90. Tesco próbowało przyciągnąć uwagę różnych klas społecznych, zmieniając swoją pozycję jako niskobudżetowy, wysokonakładowy i tani sprzedawca z przystępną ofertą „Tesco Value” (wprowadzoną w 1993 r.) i ekskluzywną linią „Tesco Finest”.

Jak znaleźć sklep Tesco Polska?

Tesco jest łatwo dostępne w Wielkiej Brytanii, ponieważ firma posiada około 2804 oficjalnych sklepów, w których można znaleźć ich produkty.

Sklepy znajdują się głównie w Anglii z 2408 oficjalnymi sklepami, następnie Szkocja zajmuje drugie miejsce z 216 oficjalnymi sklepami.

Na trzecim miejscu znajduje się Walia z 123 oficjalnymi sklepami, a na czwartym Irlandia Północna z 56 oficjalnymi sklepami.

Similar Posts