Southampton Üniversitesi…Tam Kapsamlı Rehberiniz 2023

Eğitiminizi ilerletmek ve ufkunuzu genişletmek mi istiyorsunuz? Southampton Üniversitesi’nden başka bir yere bakmayın. 150 yılı aşkın zengin bir geçmişe, birinci sınıf akademisyenlere ve canlı bir öğrenci hayatına sahip olan bu üniversite, hedeflerinize ulaşmak ve hayallerinizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

University of Southampton’ı her yaştan ve geçmişten öğrenciler için harika bir seçim yapan şeyin ne olduğunu araştırırken bize katılın.

Southampton Üniversitesi

Southampton Üniversitesi’ne Giriş

1862’de Hartley Enstitüsü olarak kurulan prestijli bir kamu araştırma kurumu olan Southampton Üniversitesi’ne hoş geldiniz. Araştırma yoğun ahlak anlayışıyla tanınan Russell Group’un kurucu bir üyesi olarak, öğrencilerimiz için dönüştürücü bir eğitim deneyimi sağlamaya kararlıdırlar.

135’ten fazla ülkeden 6.500’den fazla uluslararası öğrenciyle, farklı toplulukları, akademik programları zenginleştiren dinamik bir kültürel alışverişi teşvik eder. Profesyonel, teknik ve yaratıcı alanlardaki çok çeşitli lisans ve lisansüstü derslerin tümü, öğrencilerini seçtikleri kariyerlerde başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerle donatmak için tasarlanmıştır.

Öğrencileri ve personeli akademik yolculuklarının her aşamasında destekleyen birinci sınıf tesisleri ve kaynakları ile gurur duyarlar. Akademik ilginiz ne olursa olsun, Southampton Üniversitesi, eğitim hedeflerinize ulaşmanız için mükemmel bir yerdir.

Southampton Üniversitesi

Southampton Üniversitesi Tarihi

Southampton Üniversitesi’ni keşfederken, kurumun zengin tarihini anlamak önemlidir. 1862’de Hartley Enstitüsü olarak kurulan Üniversite, o zamandan beri araştırma odaklı lider bir üniversite haline geldi ve sürekli olarak Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerden biri olarak kabul edildi.

Southampton Üniversitesi 1952’de kuruldu, ancak kökleri 1855’te kurulan özel bir Sanat Okulu’na kadar uzanıyor. üniversiteler.

Southampton Üniversitesi’nde bir derece almayı düşündüğünüzde, uzun ve gururlu bir akademik mükemmellik geçmişine sahip bir akademisyenler topluluğuna katılacağınızı belirtmekte fayda var.

Neden Southampton Üniversitesi

1862’ye dayanan köklü geçmişi ve prestijli Russell Group üyeliği ile Southampton Üniversitesi, akademik mükemmellik ve araştırma ağırlıklı programlar arayan öğrenciler için en iyi seçimdir. Sadece dünya çapında 78. sırada yer almakla kalmıyor, aynı zamanda mühendislik ve işletmeden beşeri bilimler ve sosyal bilimlere kadar çok çeşitli lisans ve lisansüstü programlar sunuyor.

Ek olarak, University of Southampton, hem kampüs içinde hem de kampüs dışında araştırma ve ders dışı etkinliklere katılma fırsatları ile çeşitli ve dinamik bir öğrenci deneyimi sunar. İster başarılı bir kariyer peşinde koşmak isterse bilginizi genişletmek istiyor olun, University of Southampton geleceğiniz için harika bir yatırımdır.

University of Southampton Sıralaması ve İtibarı

Sıralama ve itibar söz konusu olduğunda, Southampton Üniversitesi’nin gurur duyacağı çok şey var. QS Dünya Üniversite Sıralamasında 78. sırada yer alır ve uluslararası çeşitlilik açısından dünya sıralamasında 13. sırada yer alır. Üniversite ayrıca, Complete University Guide’da ilk 15’te yer alması ve US News & World Report muhasebe ve finans sıralamasında güçlü performansıyla Birleşik Krallık’ta da büyük saygı görmektedir.

Fizyoterapi ikinciliği de dahil olmak üzere ilk 10’da yer alan pek çok konu alanıyla, Southampton Üniversitesi’nin birinci sınıf bir eğitim kurumu olduğu açıktır. İster bilim, ister beşeri bilimler veya bunların arasında herhangi bir şey okumakla ilgileniyorsanız, bu üniversitenin hem lisans hem de lisansüstü düzeylerde zengin akademik programları vardır. Ve öğrenci deneyimine güçlü bir bağlılıkla, seminer ve programlara yönelik pek çok fırsat da dahil olmak üzere, Southampton Üniversitesi’nin kendi saflarında bu kadar çok başarılı mezunu sayması şaşırtıcı değil.

Southampton Üniversitesi

Southampton Üniversitesi’ndeki Akademik Programlar

Daha önce de belirtildiği gibi, Southampton Üniversitesi 300’den fazla lisans derecesi programı sunmaktadır. Ancak Southampton Üniversitesi’ndeki akademik programları öne çıkaran şey, öğretim kalitesi, her alanda en ileri araştırma ve yeniliktir.

İster Sanat, Beşeri Bilimler, Tıp, Çevre Bilimleri, Mühendislik veya İşletme okumayı seçin, endüstri uzmanlığının yanı sıra gerçek dünya projeleri, araştırma ve geliştirme ile çalışma alanınızda uygulamalı deneyim kazanma fırsatlarına sahipsiniz.

Yüksek lisans veya yüksek lisans yapmakla ilgileniyorsanız, University of Southampton’da bilim, mühendislik, finans, hukuk ve yönetim alanlarında bir dizi program vardır. Bu programlar, öğrencilere profesyonel kariyerlerinde başarılı olmaları için gereken bilgi ve becerileri sağlar. Hedeflerinize meydan okuyacak ve ilerletecek akademik programlara sahip birinci sınıf bir üniversite arıyorsanız, University of Southampton dikkate alınmaya değer.

Bölüm AdıFakülte/Kolej
Havacılık ve Uzay BilimiMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
KimyaMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
İnşaat, Denizcilik ve Çevre MühendisliğiMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Bilgisayar BilimiMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Elektronik ve Bilgisayar BilimiMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Mühendislik BilimleriMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
MatematikMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Fizik ve AstronomiMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
İnternet BilimiMühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
Muhasebe ve FinansSouthampton İşletme Okulu
İş okuluSouthampton İşletme Okulu
YönetmekSouthampton İşletme Okulu
Kanunİşletme, Hukuk ve Sanat Fakültesi
Southampton Hukuk Fakültesiİşletme, Hukuk ve Sanat Fakültesi
Winchester Sanat Okuluİşletme, Hukuk ve Sanat Fakültesi
ArkeolojiBeşeri Bilimler Fakültesi
İngilizceBeşeri Bilimler Fakültesi
Film ÇalışmalarıBeşeri Bilimler Fakültesi
TarihBeşeri Bilimler Fakültesi
Modern Diller ve DilbilimBeşeri Bilimler Fakültesi
MüzikBeşeri Bilimler Fakültesi
FelsefeBeşeri Bilimler Fakültesi
İlahiyat ve Din BilimleriBeşeri Bilimler Fakültesi
EğitimSosyal Bilimler Fakültesi
Sağlık BilimleriSosyal Bilimler Fakültesi
Siyaset ve Uluslararası İlişkilerSosyal Bilimler Fakültesi
PsikolojiSosyal Bilimler Fakültesi
Sosyal İstatistikler ve DemografiSosyal Bilimler Fakültesi
Sosyoloji, Sosyal Politika ve KriminolojiSosyal Bilimler Fakültesi

Southampton Üniversitesi Yüksek Lisans ve Lisans Öğrenim Ücretleri

Similar Posts