Public Transportation in Edinburgh
| |

Transport publiczny w Edynburgu .. Autobusy, taksówki, tramwaje i nie tylko 2023

Edynburg słynie z tego, że jest miastem, w którym można spacerować, ale transport publiczny w Edynburgu jest bardzo niezawodny. Jest nadzorowany przez Transport for Edinburgh.

Odwiedzający Edynburg mogą łatwo podróżować do miasta i wokół niego. Istnieje kilka sposobów, aby dostać się z punktu A do punktu B, w tym świetne połączenia autobusowe, pierwszorzędne połączenia kolejowe, obfitość taksówek i wprowadzenie tramwajów.

Transport publiczny w Edynburgu

O mieście Edynburg

Edynburg jest stolicą Szkocji, położony jest w środkowo-wschodniej Szkocji, niedaleko zatoki Firth of Forth i Morza Północnego.

Edynburg jest często określany jako jedno z najbardziej tętniących życiem miast w Europie ze względu na imponujące skały, rustykalne budowle oraz bogatą kolekcję architektury średniowiecznej i klasycznej, która obejmuje liczne kamienne dekoracje.

Nazwy Auld Reekie, Edina, Athens of the North i Britain’s Other Eye nadali mu Szkoci.

Edynburg to nie tylko jedno z najpiękniejszych miast w całej Europie, ale ma również doskonałą lokalizację. Zielone wzgórza, odrobina błękitnego morza, zarysy budynków i czerwone klify są widoczne z każdego kąta.

Jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Wielkiej Brytanii jest Edynburg. Służy jako stolica Szkocji i jest otoczona licznymi atrakcjami turystycznymi.

Biorąc pod uwagę obfitość rzeczy, które możesz zrobić i zobaczyć, wakacje tutaj będą tego warte. Większość budynków Starego Miasta z biegiem czasu zachowała swój pierwotny wygląd. Ta część miasta pełna jest urokliwych średniowiecznych pozostałości.

Autobusy w Edynburgu

Trzy główne środki transportu publicznego w Edynburgu to autobusy, tramwaje i rowery do wypożyczenia.

Lothian Buses, główna firma autobusowa, obsługuje ponad 50 tras, które łączą mieszkańców i gości z centrum miasta, pobliskimi przedmieściami i lotniskiem w Edynburgu.

Większość turystów odwiedzających Edynburg skoncentruje swoje plany podróży na Royal Mile i centrum miasta, więc nie będą musieli wynajmować samochodu ani korzystać z wielu taksówek.

Autobusy i tramwaje ułatwiają dotarcie na lotnisko, a dostępnych jest wiele godzin na wcześniejsze lub późne przyloty.

Jak jeździć autobusem w Edynburgu?

W Edynburgu działają różne firmy autobusowe, chociaż Lothian i First są najbardziej znaczące. Chociaż przystanki autobusowe dla obu firm są takie same, numery autobusów są różne, a każda firma ma swój własny bilet.

Z największą liczbą autobusów i tras, Lothian jest głównym operatorem miejskim, podczas gdy First koncentruje się na peryferiach miasta i ma mniej tras autobusowych.

Nie będziesz musiał się martwić, do którego autobusu wsiądziesz, jeśli zdecydujesz się nie kupować biletu dziennego. Jednak bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, która linia autobusowa zatrzymuje się najbliżej miejsca zakwaterowania, jeśli zdecydujesz się zatrzymać nieco dalej od centrum i musisz kupić bilet dzienny.

Bilet dzienny Lothian jest zwykle najlepszym wyborem, chociaż zależy to od tego, gdzie się zatrzymujesz.

Ceny biletów autobusowych w Edynburgu

Ceny między First i Lothian są porównywalne, ale nie identyczne. Na przykład:

Similar Posts