|

Transport publiczny w Manchesterze .. Autobusy, taksówki i tramwaje 2023

Transport publiczny jest istotną częścią życia w Manchesterze, ponieważ pozwala ludziom poruszać się i łączyć ze sobą. Miasto zapewnia różnorodne opcje transportu publicznego.

Manchester ma mnóstwo niezawodnych środków transportu publicznego. System Transport for Greater Manchester (TfGM) łączy rdzeń miasta z jego obrzeżami liniami tramwajowymi, autobusowymi i kolejowymi.

Transport publiczny w Manchesterze

Autobusy w Manchesterze

Autobusy są ważną częścią transportu publicznego w Manchesterze, a także dobrą alternatywą dla jazdy samochodem, jeśli nie lubisz prowadzić.

Greater Manchester ma ogromną sieć autobusową obsługiwaną przez Transport for Greater Manchester, która obejmuje jedną z najbardziej rozbudowanych nocnych linii autobusowych poza Londynem.

Firmy autobusowe w Greater Manchester to Arriva, Diamond, First Bus, Go North West i Stagecoach.

Jak kupić bilet autobusowy w Manchesterze?

1- Na pokładzie

Zapłać kierowcy autobusu za jednorazowe, powrotne, oszczędnościowe i „inteligentne” karty podróżne, a także bilety System One do wykorzystania w autobusach, tramwajach i pociągach.

Chociaż kierowca zazwyczaj będzie w stanie wydać resztę, jeśli płacisz gotówką, postaraj się mieć pod ręką odpowiednią kwotę.

Obecnie w wielu autobusach można płacić kartami i urządzeniami zbliżeniowymi, ale przed podróżą należy sprawdzić strony internetowe przewoźników autobusowych, w tym Arriva , Diamond , First Bus , Go North West i Stagecoach .

2- Online

Na stronach internetowych firm autobusowych, takich jak Arriva , Diamond , First Bus i Stagecoach , możesz kupić bilety okresowe lub różne bilety zniżkowe, które zapewniają dostęp do wielu kursów dziennie.

Odwiedź getmethere.com, aby kupić bilety autobusowe i tramwajowe w pakiecie.

3- Aplikacje na smartfony i urządzenia mobilne

Kilka aplikacji przewoźników autobusowych umożliwia zakup biletów ulgowych na wiele przejazdów, siedmiodniowych, 28-dniowych lub rocznych biletów okresowych.

4- TfGM Travelshops

Kup bilety autobusowe, kolejowe i tramwajowe, a także bilety studenckie i młodzieżowe.

Karty podróżne System One są dostępne do użytku 7-dniowego, 28-dniowego i rocznego, podobnie jak bilety autokarowe National Express, karnety tramwajowe Metrolink i bilety Wayfarer.

Kliknij link, aby znaleźć najbliższy TfGM Travelshop .

5- Punkt wypłaty

Setki okolicznych sklepów, sklepów ogólnospożywczych, kiosków i stacji benzynowych w Greater Manchester to punkty sprzedaży PayPoint, na których widnieje znak PayPoint. Możesz użyć tej lokalizacji, aby zapłacić za różne przedmioty, w tym bilety lotnicze.

Kup bilety autobusowe, kolejowe i tramwajowe, takie jak karty podróżne System One na 7 lub 28 dni, bilety okresowe na tramwaje Metrolink i bilety Wayfarer.

Similar Posts