|

حمل و نقل در آکسفورد … راهنمای کامل شما 2023!

حمل و نقل در آکسفورد سابقه طولانی دارد، از دهه 1960 با گسترش سریع سفرهای هوایی، مالکیت ماشین، ساخت بزرگراه، اتوبوس و غیره شروع می شود.

در این مقاله، ما تمام اطلاعات مربوط به حمل و نقل را جمع آوری کرده ایم تا شما را راحت تر به هر نوع حمل و نقلی که می خواهید بروید.

حمل و نقل در آکسفورد

درباره حمل و نقل در آکسفورد

پیاده‌روی، اتوبوس، قطار، تاکسی، متروی آکسفورد (یک سرویس اتوبوس 24 ساعته به لندن)، خدمات پارک و راید، کالسکه‌های هاکنی، دوچرخه‌ها و سیستم‌های اشتراک دوچرخه، همگی گزینه‌های خوبی برای رفت و آمد در آکسفورد، بریتانیا هستند. در این شهر سیستم جامع حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، قطار، تاکسی و دوچرخه با آسایش و راحتی برای استفاده مردم فراهم شده است.

تعداد زیادی از ساکنان آکسفورد با دوچرخه به محل کار خود می‌روند، و بسیاری از برنامه‌های اشتراک‌گذاری دوچرخه در شهر، مانند OxonBike و سیستم‌های دوچرخه بدون اسکله مبتنی بر اپلیکیشن، پیوستن به آنها را آسان می‌کند. خیابان های یک طرفه آکسفورد و کمبود فضای پارکینگ، گشت و گذار در شهر با ماشین را به یک چالش تبدیل کرده است.

اتوبوس های شهری آکسفورد

سه شرکت اتوبوسرانی اصلی در شهر وجود دارد. آنها شرکت اتوبوس آکسفورد، Stagecoach Oxfordshire و Thames Travel هستند. اتوبوس های متعددی به طور مداوم در طول روز حرکت می کنند و در بخش زیادی از شهر خدمات رسانی می کنند. ترمینال اصلی اتوبوس ها را می توان در گلوستر گرین پیدا کرد.

برای استفاده از اتوبوس، یک کارت هوشمند به نام “کلید” ضروری است. سیستم کارت هوشمند در آکسفورد همچنین سواران را قادر می‌سازد تا اتوبوس‌هایی را که توسط شرکت‌های مختلف در منطقه آکسفورد اداره می‌شوند، سوار شوند. شرکت اتوبوس آکسفورد همچنین یک سرویس اتوبوس بدون توقف به نام “Tube Oxford” از ترمینال اتوبوس آکسفورد در گلوستر گرین که به لندن منتهی می شود، اجرا می کند.

کرایه اتوبوس در آکسفورد، انگلستان، می تواند از یک شرکت اتوبوسرانی به شرکت دیگر و حتی در همان بلیط متفاوت باشد. شرکت اتوبوس آکسفورد برای افراد زیر 18 سال فقط 1 پوند سواری ارائه می دهد، در حالی که Stagecoach انواع بلیط های ارزان را در مدت زمان و مقصدهای مختلف ارائه می دهد.

وقتی نوبت به قیمت گذاری می رسد، سفر تیمز طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه می دهد. معمولاً بین خرید دو بلیط جداگانه و خرید یک بلیط که شما را به خانه و برگشت می رساند تفاوت قیمت وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مسیرها، برنامه ها و قیمت ها، به وب سایت های شرکت اتوبوس آکسفورد، Stagecoach Oxfordshire و Thames Travel مراجعه کنید. در نهایت، اگر کارت هوشمند ندارید، همچنان می‌توانید کرایه را با کارت بدون تپ پرداخت کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ها و ایستگاه های اتوبوس را می توانید در وب سایت های زیر بیابید:

  1. شرکت اتوبوس آکسفورد و سفر تیمز
  2. مربی استیج آکسفوردشایر
حمل و نقل در آکسفورد

سیستم ریلی در آکسفورد

Similar Posts