Playstation UK

پلی استیشن انگلستان: راهنمای نهایی بازی و قیمت 2023

راهنمای نهایی Playstation UK در سال 2023 را کشف کنید: بازی های شگفت انگیز، اسرار فاش شده و قیمت های بی نظیر!

در این راهنمای جامع، تاریخچه پلی‌استیشن در بریتانیا را بررسی می‌کنیم، کنسول‌ها و بازی‌های پلی‌استیشن را که امروزه در دسترس گیمرهای بریتانیایی هستند، بررسی می‌کنیم، لوازم جانبی و خدمات پلی‌استیشن را مورد بحث قرار می‌دهیم، نکاتی را برای خرید محصولات پلی‌استیشن در بریتانیا ارائه می‌کنیم، و اطلاعات قیمت فعلی را ارائه می‌کنیم. .

تاریخچه پلی استیشن در انگلستان

پلی استیشن از همان روزهای اولیه در اواسط دهه 90 راه طولانی را پیموده است. بیایید نگاهی گذرا به سفر هر کنسول پلی استیشن و داستان موفقیت در بازار بازی بریتانیا بیندازیم.

راه اندازی پلی استیشن اصلی

کنسول اصلی پلی استیشن (همچنین به عنوان PS1 یا PlayStation 1 شناخته می شود) اولین بار در سپتامبر 1995، چند ماه پس از عرضه اولیه آن در ژاپن، وارد بریتانیا شد. پلی استیشن با قیمت ۲۹۹ پوند در بریتانیا عرضه شد.

در حالی که سگا و نینتندو با کنسول‌های Mega Drive/Genesis و SNES در بازار بازی‌های بریتانیا شروع کردند، پلی‌استیشن به لطف گرافیک سه بعدی پیشرفته، قابلیت‌های چندرسانه‌ای، فشار بازاریابی قوی و مشارکت با توسعه‌دهندگان شخص ثالث به سرعت محبوبیت پیدا کرد.

محبوبیت PS1

PS1 خیلی زود از کنسول Sega Saturn پیشی گرفت و در اواخر دهه 1990 به پلتفرم بازی غالب در بریتانیا تبدیل شد. بازی‌های نمادین PS1 مانند Crash Bandicoot، Tomb Raider، Gran Turismo و Final Fantasy VII این کنسول را برای گیمرهای بریتانیایی ضروری ساختند و به تثبیت برند پلی‌استیشن به‌عنوان یک غول‌باز بازی کمک کردند.

پلی استیشن 1

راه اندازی PS2

پلی استیشن 2 در سال 2000 دنبال شد و موفقیت نسخه قبلی خود را تکرار کرد. PS2 با 299 پوند در بریتانیا، رکوردهای عرضه کنسول را شکست و در اولین روز خود در بریتانیا بیش از 500000 دستگاه فروخت. این کنسول سریعترین فروش تمام دوران در بریتانیا شد.

PS2 با قابلیت‌های پخش‌کننده DVD، انبوهی از بازی‌های با کیفیت بالا مانند Grand Theft Auto III و Metal Gear Solid 2 و قیمت مقرون‌به‌صرفه، در اوایل دهه 2000 بر صنعت بازی در بریتانیا تسلط داشت.

پلی استیشن 2

راه اندازی PS3

زمانی که پلی استیشن 3 در سال 2006 در بریتانیا عرضه شد، قیمت آن چشمگیر بود – 425 پوند برای مدل پایه 20 گیگابایتی و 425 پوند برای نسخه 60 گیگابایتی. این قیمت بسیار بالاتر از قیمت راه اندازی PS2 بود و به رقبایی مانند Wii نینتندو و Xbox 360 مایکروسافت در خرده فروشی برتری می داد.

در حالی که PS3 در نهایت به لطف بازی های انحصاری مانند Uncharted موفق شد و تا سال 2009 پرفروش ترین کنسول بریتانیا بود، هزینه اولیه بالای آن به پذیرش اولیه آن در بریتانیا لطمه زد.

پلی استیشن 3

راه اندازی PS4

سونی از اشتباه قیمت گذاری PS3 با عرضه پلی استیشن 4 با تنها 349.99 پوند در نوامبر 2013 در بریتانیا یاد گرفت. این کاهش قیمت کنسول Xbox One به موفقیت عظیم PS4 در بریتانیا کمک کرد.

PS4 به لطف فروشندگان سیستمی مانند FIFA، Call of Duty، Horizon Zero Dawn و Marvel’s Spider-Man تقریباً در هر ماه از چرخه عمر خود در بریتانیا، به عنوان پرفروش ترین کنسول در جدول فروش غالب شد.

پلی استیشن 4

راه اندازی PS5

PS5 در نوامبر 2020 با دو مدل عرضه شد – نسخه 449.99 پوندی با درایو دیسک بلو-ری 4K UHD و نسخه دیجیتال بدون درایو دیسک با قیمت 359.99 پوند.

این قیمت‌ها مشابه مدل‌های PS4 در زمان عرضه است، و علیرغم محدودیت‌های عرضه ناشی از کمبود تراشه و عوامل دیگر، به عملکرد فروش قوی PS5 تاکنون در بریتانیا کمک کرده است. انحصاری های بزرگی مانند مرد عنکبوتی، مایلز مورالز، به PS5 در بریتانیا شتاب بخشیده اند.

پلی استیشن 5

کنسول های پلی استیشن در بریتانیا موجود است

در حال حاضر، گیمرهای بریتانیایی دو خانواده کنسول پلی استیشن برای انتخاب دارند – PS4 و PS5. در اینجا نگاهی گذرا به مدل های مختلف موجود برای هر کنسول می اندازیم.

مدل های PS4

سونی PS4 را با برخی از تکرارهای سخت افزاری اصلاح شده در طول عمر آن به روز کرده است. اینها مدل های فعلی PS4 هستند که می توانید پیدا کنید:

PS4 Slim

Similar Posts